Sedmý tým divize D měl v souboji s týmem z krajského přeboru po většinu střetnutí více ze hry a až na úvodních pětadvacet minut, kdy hráči cítili únavu po náročném drilu, byl také nebezpečnější. Slovácký celek uklidnil vedoucí gól, po změně stran už favorit diktoval tempo a po dalších dvou přesných zásazích v pohodě dokráčel k zasloužené výhře. „Naše hra měla určité parametry. Jsem rád, že jsme nedostali branku, a že jsme si po minulém zápase s Vyškovem trochu zvedli sebevědomí. Před sebou ale pořád máme hodně přípravných zápasů a moc práce," uvedl hodonínský kouč Mario Rossi.

Ten své svěřence před sobotním přípravným duelem nijak nešetřil. Naopak, známý trenér hráče na soustředění v Nemojanech pořádně proháněl. „Od středy do soboty jsme absolvovali devět tréninkových jednotek, podle toho se odvíjel i začátek utkání," pravil Rossi.

Úvod utkání ze strany Hodonína opravdu příliš dobrý nebyl. „Kluci měli těžké nohy a docela dlouho jim trvalo, než si začali s balonem vědět rady. Míč jim hodně odskakoval," řekl trenér divizního celku.

Celek z Břeclavska se ve Vyškově prezentoval sympatickým dojmem a soupeře z vyšší soutěže nijak nešetřil. „Novosedly mají zkušený a houževnatý tým. Napadaly nás hodně vysoko, což nám místy dělalo značné potíže," přiznal Rossi. Hodonín uklidnila až přesná trefa dorostence Adamce z dvaceti metrů, která zaplula do sítě. „Od pětadvacáté minuty byla naše hra lepší. Snažili jsme se držet balon na zemi. Ve druhém poločase už jsme na trávníku dominovali," pronesl Rossi.

Jeho tým dokázal převahu zužitkovat i gólově. Druhou branku po hodině hry přidal Knotek. Mladý hráč Vacenovic, který podzim strávil na hostování ve Bzenci, se zblízka prosadil po hlavičce obránce Kyselky. Na konečných 3:0 vzápětí upravil Ondroušek. Mladý forvard přehodil brankáře Sokola po Víškově vysunutí. Novosedly hrály až do konce utkání naplno, gólu se ale nedočkaly.

Hodonín tak ve druhém přípravném zápase zvítězil 3:0. Závěr pětidenního soustředění si zpestřil regenerací a teambuildingem. V neděli ráno Rossiho parta absolvovala poslední trénink a po obědě se vydala domů. „Hráči mají od pondělí volno na takzvanou superkompenzaci. Ve čtvrtek dáme předzápasový trénink a v pátek hrajeme v Dubňanech s rakouským Hirschfangem, který je tady na soustředění a hledal soupeře, tak jsem mu vyšli vstříc," dodal Rossi. Zajímavý duel začíná v 18.30. O víkendu pak budou Víšek a spol. trénovat.

přípravný fotbal

FK Hodonín – Sokol Novosedly 3:0 (1:0), hráno na umělé trávě ve Vyškově.

Branky: 26. Dalibor Adamec, 60. Tomáš Knotek, 64. Tomáš Ondroušek.

Hodonín: Petráš – Kyselka, Víšek, Novotný – H. Maršálek, Polák, Petrucha, Šturma, J. Maršálek – Ondryáš, Adamec (Knotek, Ondroušek, Beker).