Bývalý mládežnický trenér Slovácka a Zbrojovky Brno poprvé povede ve své kariéře mužský tým. Sedmačtyřicetiletý odborník se ale nové výzvy nebojí. Nad nabídkou výkonného ředitele RSM Mariána Vasilka dlouho neváhal. „Cítil jsem, že potřebuji změnu, proto jsem se rozhodl ten den, tu hodinu a tu minutu," říká Zlámal v rozhovoru pro Hodonínský deník.

Trenére, kdy poprvé vás vedení Hodonína oslovilo?

Konkrétní nabídku jsem dostal minulé úterý. Oslovil mě pan Vasilko, který mi řekl svoji představu. Bavili jsme se o ambicích klubu, podmínkách a dalších důležitých věcech. Ještě předtím mě oťukával pan Foltýn, v pravidelném kontaktu jsem byl i s dalšími trenéry RSM.

Váhal jste nad nabídkou dlouho, nebo jste se rozhodl okamžitě?

Rozhodl jsem se ten den, tu hodinu a tu minutu. Cítil jsem, že potřebuji změnu. Přispěli k tomu ale i nějaké okolnosti v Břeclavi.

Hlavním důvodem tedy je nový impuls, který vaše trenérská kariéra potřebovala?

Určitě. Muže jsem nikdy dřív netrénoval, ale od staršího dorostu k prvnímu mužstvu je blíž než kdybych měl jít od devatenáctky k žákům, jak mi nabízeli v Břeclavi. To není můj šálek kávy. Navíc Hodonín má hodně mladé mužstvo. Navíc starší kluky jako je Spazier, Svoboda nebo Polák znám.

Říkáte, že muže povede vůbec poprvé. Nebojíte se té změny?

Všechno je jednou poprvé. Nebojím se toho. Prostě cítím, že je čas na změnu.

Už jste se bavili s výkonným ředitelem RSM o ambicích prvního mužstva?

Vedení klubu se chce pokusit o postup do třetí ligy. Do dvou let by se měla v Hodoníně hrát MSFL. Samozřejmě nikde není psáno, že se nám to podaří. O postupu rozhoduje spousta okolností. Ať už hráčský kádr, zdravotní stav hráčů, aktuální forma, ambiciózní soupeř. V každé sezoně vždycky někdo vyletí nahoru. My uděláme pro postup maximum.

Kompletní rozhovor s novým trenérem Hodonína Luďkem Zlámalem najdete v úterním vydání Týdeníku Slovácko.