Dvaadvacátého ročníku tradiční zimní soutěže se účastní Lesby, Zweigeltrebe, Kuci vopálený, Beastie Boys, Young Boys a nový tým Hráči kopané. Naopak poslední vítěz Kapacity se do soutěže nepřihlásily, stejně jako Ocelit, Flamengo, Hurá Team či Chlapíci. "V Kapacitách jsme doplatili na vysoký věk. Byli jsme pohromadě patnáct roků, dva roky se nehrálo a trochu se vytratil zájem. Navíc je i spousta kluků po podzimu zraněných a musí na operace. Zbylí hráči se začlenili do ostatních týmů," přiblížil šéf ligy.

Toho i po startu soutěže trápí role hlavního rozhodčího turnaje. "To je největší problém, nikdo to nechce pískat. První kolo jsem musel řídit sám a možná budu muset dělat rozhodčího celou ligu," krčil rameny Čada.

V Lanžhotě se odehrálo utkání Tipsport ligy mezi Sigmou Olomouc a Zlatými Moravci.
OBRAZEM: Ligová mužstva v Lanžhotě. Sigma Olomouc remizovala se Zlatými Moravci

V prvním sobotním duelu podlehli Hráči kopané 4:5 Lesbám. "Hráči kopané jsou fotbalisti z Milotic a Ratíškovic. V zápase vedli 4:1, ale v posledních pěti minutách přišli o svůj náskok a Lesby zápas otočily," přiblížil organizátor.

Ve druhém souboji přestřílel Zweigeltrebe 10:6 Beastie Boys. "Hodně bojovný zápas, spousta kontaktů. Neměl jsem u sebe karty a nemohl jsem trestat, hráči toho využívali. Od patnácté minuty se to trochu zvrhlo, byl jsem trochu překvapený. Oba týmy jsou tradičními účastníky, zbytečně se zápas vyhrotil," uvedl Čada.

Hodonínský útočník Libor Bobčík (v červeném) vstřelil v posledním podzimním duelu dvě branky.
Hodonín vyhrál v zasněženém Frýdlantu. Prchne střelec v zimě do ligy?

V závěrečném duelu porazili Kuci vopálený 7:5 Young Boys. "Naprosto nejlepší zápas prvního kola. Hrálo se bez tvrdých zákroků, oba celky k sobě mely respekt. Šlo vidět, že kluci vyspěli a hráli pohledný napínavý zápas," těšilo několikaletého šéfa turnaje.

Až do 18. prosince se vždy o víkendu odehraje jedno kolo, pak následuje vánoční přestávka. V lednu bude turnaj pokračovat vyřazovací částí, finále je naplánováno na 21. ledna.

Halová liga Kyjov - 1. kolo
LESBY - Hráči kopané 5:4 (1:3)
Branky: Janík Luboš 2x, Janík Michal, Pravda Jiří, Jamný Jakub - Mikéska Marek, Marcián David, Macek Dan, Nikl Richard
ZWEIGELTREBE - Beastie Boys 10:6 (4:5)
Branky: Možíš Lukáš 3x, Bílý Tomáš 3x, Kupčík Lubomír 2x, Vajgara Ondřej, Otruba J. - Žandovský Radek 2x, Hála Roman 2x, Knee Radek 2x
KUCI VOPÁLENÝ - Young Boys 7:5 (2:2)
Branky: Červinek Jakub 3x, Eliáš Petr 2x, Pospíšil Kryštof, Riedl Tomáš - Žák Filip 3x, Venclík Petr 2x

PŘÍŠTÍ KOLO (SOBOTA 26.11.2022)
16.00 HRÁČI KOPANÉ - YOUNG BOYS
17.15 BEASTIE BOYS - KUCI VOPÁLENÝ
18.30 LESBY - ZWEIGELTREBE