Aleši, jak hodnotíte pohárový duel v Mutěnicích? Výhra o čtyři branky vypadá hodně přesvědčivě…

Teď už hodnotím zápase pozitivně. V prvním poločase jsme měli herně hodně navrch, ale trestuhodně jsme neproměnili několik vyložených šancí. Byla otázka času, kdy ten gól dáme. Pro diváky to byl docela dobrý fotbal.

Pocházíte z Vlkoše. Přesto, věděl jste něco o hráčích Mutěnic?

Opravdu jsem o soupeři nic nevěděl. Přiznám se, že v poslední době ani moc nesleduji výsledky Vlkoše. Kvůli tomu se na sebe docela zlobím. Akorát jsem věděl, kde Mutěnice jsou a že před pár lety hrály třetí ligu. Pod Búdama jsem v minulosti několikrát nastoupil. Navíc vím, že domácí tým trénuje Petr Zemánek.

Proti nováčkovi krajského přeboru jste si asi moc nezachytal. Musel jste si dávat velký pozor, aby vás soupeř z ojedinělé akce nepřekonal?

Ve druhém poločase tam spoluhráči dvakrát propadli. To by se nemělo stávat ani za rozhodnutého stavu. Druholigoví soupeři by to mohli potrestat. Jinak to byl klidný zápas. Utkání jsme měli po celou dobu pod kontrolou.

Byla pro vás velká komplikace, že za Zlín nemohli nastoupit noví hráči?

Sestava, která nastoupila v Mutěnicích, odehrála většinu jarní části druhé ligy. Pouze dva kluci byli noví. Hráči se dobře znají, takže v tomto problém nebyl.

Vy jste s fotbalem začínal v rodném Vlkoši. Vracíte se domů často?

Už patnáct let bydlím ve Zlíně. Do Vlkoše ale pořád jezdím za maminkou. Když tam ale přijedu, tak kromě pár známých už ve Vlkoši ani nikoho neznám.

Maminka seděla na tribuně?

Ne ne, ona byla na fotbale snad jednou v životě. Maminka na to nemá nervy (smích).

A kamarádi z Vlkoše?

Většina kamarádů je ve světě, takže jsem se o zápase ani s nikým nebavil. Já jsem si přijel do Mutěnic pro vítězství, které si vezeme zpátky do Zlína.

Vy jste Pod Búdama několikrát nastoupit v dresu zlínské rezervy. Pamatujete si na poslední duel s Mutěnicemi?

Bavili jsme se o tom před zápasem. Poslední zápas jsme tady hráli v MSFL. Pamatuji si, že to skončilo 1:1 a že domácí vyrovnávali v poslední minutě z trestného kopu.

O víkendu startuje druhá liga. Zlín znovu patří mezi velké favority. Podaří se Ševcům konečně postoupit do nejvyšší soutěže?

O postupu se bavíme každý rok, ale letos jdeme do sezony s tím, že chceme hrát dobrý fotbal a pravidelně sbírat body. Zda to bude stačit na postup, to se uvidí až na konci ročníku.

Aleš Kořínek

datum narození: 9. ledna 1983

občanství: ČR

výška: 189 cm, váha: 87 kg

pozice: brankář

současné mužstvo: Fastav Zlín