„O výsledky v přípravě zase až tak nejde, ale naše výkony nejsou dobré,“ uvědomoval si po dalším zpackaném duelu trenér Vacenovic Petr Kopl.

Jeho tým podal za nepříznivého deštivého počasí hodně špatný výkon. Vacenovice přitom nastoupily téměř kompletní. Mogulu chyběli pouze zraněný brankář Jaštík a Gasnárek. Olejáře trápí delší dobu hra směrem dopředu. Rozháranému mužstvu citelně chybí dirigent a útočník, který by dokázal podržet míč, dostat se do šance a v nejlepším případě i dát gól. „Jestliže tým neposílíme alespoň o dva hráče, budeme mít problémy soutěž zachránit,“ míní Kopl.

Záchranářské práce čekají na jaře i Dubňany. V Baníku se však přes zimu usilovně pracuje. Vedení klubu, hráči ani realizační tým nechtějí nechat tradiční klub sestoupit do okresního propadliště.

Na hře Dubňan je to v zimní přestávce poznat. Kromě výpadku s vlastním béčkem předvádí Baník líbivý fotbal. A co je nejdůležitější, vyhrává.

I proti Vacenovicím předvedly Dubňany velmi dobrý výkon. Baník poslal do vedení osvědčený střelec Šalša, který v úniku prostřelil vyběhnutého Bábíčka.

Bývalý útočník Kostic pak připravil druhý gól pro Štose. Bývalý forvard Šardic a Hodonína by v zimní přestávce do Dubňan rád zamířil. „Roman poctivě chodí na tréninky, tak jsem ho chtěl vidět. Zahrál dobře. Otázkou je, zda ho Hodonín uvolní,“ uvedl domácí kouč Cyril Blahůšek.

Dres Dubňan v pátek oblékl i Štosův parťák z Hodonína Ondřej Ševela. Ale ani ten nedokázal zabránit jediné brance Vacenovic, kterou vstřelil po půlhodině hry Kotásek.

Dubňany však inkasovaná branka nijak nerozhodila a i nadále působily fotbalovějším dojmem. „S výkonem mužstva jsem spokojený. Bylo to dobré. Kluci zápas odmakali, odbojovali. Náš výkon se nedá s předchozím zápasem vůbec srovnat,“ řekl Blahůšek.

Baník po změně stran přidal na obrátkách a svého soupeře ničil hlavně rychlými kombinacemi a přesnými přihrávkami.

Na rozdíl dvou branek zvyšoval Ryška, výhru Dubňan pečetil Martin Križan. Tentýž hráč pak v závěru odmítl další gól, v jasné šanci pálil nad.

Vacenovice po změně stran zcela odpadly. Pohled na jejich hru nebyl příjemný. „Zatímco první poločas jsme byli domácím důstojným alespoň soupeřem, ve druhé půli jsme podali tragický výkon, který nesnese měřítko,“ ulevil si kouč Vacenovic. „Podali jsme špatný výkon ve všech řadách, soupeř mohl klidně hrát bez brankáře. Přihrát na pět metrů byl pro některé naše hráče nadlidský úkol,“ pokračoval. „Naši hráči to brankáři Bábíčkovi vůbec neusnadnili.“ dodal naštvaně.

FK Baník Dubňany – Sk Mogul Vacenovice 4:1 (2:1)
Branky: Šalša, Štos, Ryška, Martin Križan – Jan Kotásek
Rozhodčí: I. Zima
Diváci: 30