Hráči Kostelce před vlastním publikem prohráli druhé utkání za sebou. Před týdnem Talaš a spol. podlehli v derby sousedním Moravanům 0:3, v pátek pak promarnili s Dolními Bojanovicemi dvoubrankový náskok. „Je to velké zklamání, ale panice nepropadáme. Budeme bojovat dál," uvedl domácí kouč Svatopluk Macek.

Jeho tým začal proti nováčkovi soutěže dobře. Naopak hosté byli aktivitou protivníka zaskočeni a po chybách v defenzivě zaslouženě prohrávali. Už v 6. minutě utekl po pravé straně záložník Kotásek, který přesným centrem našel nekrytého Jana Lochmana a ten zblízka poslal Kostelec do vedení.

Vzápětí měli domácí další slibnou příležitost, ale ránu Ondřeje Lochmana po přetaženém centru odvrátila hostující obrana a dorážka Kvaltina skončila mimo.

Dolní Bojanovice se rozjížděly pozvolna. Po akci Davida Bohuna mířil osamocený Martin Bohun z malého vápna vedle.

Skóre se podruhé změnilo ve 31. minutě, kdy hrubou chybu hostujícího stopera Toma Veselého zužitkoval Ondřej Křižka, jenž parádní ranou vymetl levou šibenici.

Dolní Bojanovice se probraly až v závěru úvodní části. Trestný kop zadáka Veselého z osmadvaceti metrů k levé tyči skvěle vyrazil na roh brankář Marek Kůřil, který poprvé inkasoval ve 42. minutě, kdy se po centru Sejáka a hlavičce Půlkrábka prosadil David Bohun.

„I za nepříznivého stavu 1:2 jsem věřil, že v Kostelci uspějeme," uvedl hostující trenér Zdeněk Sklenský.

Hráči Kostelce druhou půlku absolutně nezvládli. Dolní Bojanovice měly po přestávce navrch. Svoji převahu dokázali hosté zužitkovat i gólově. Vyrovnání zařídil v 76. minutě Martin Bohun, který se trefil po akci střídajícího Blahy. Obrat dokonal po rohovém kopu dalšího náhradníka Janů obránce Řezáč, který se mezi střelce zapsal i ve druhém letošním duelu.

Kostelec v hektickém závěru sahal po bodu, ale sudí Vavřinová vyrovnávací trefu kvůli útočnému faulu neuznala. „Se vstupem do sezony jsme nadmíru spokojení," radoval se Sklenský.

Okresní přebor, 2. kolo

SK Kostelec – FK Dolní Bojanovice 2:3 (2:1)

Branky: 6. Jan Lochman, 31. Ondřej Křižka – 42. David Bohun, 76. Martin Bohun, 81. Aleš Řezáč.

Rozhodčí: Vavřinová – I. Zima, Riedl.

Žluté karty: Černý, J. Lochman – F. Seják, Řezáč.

Diváci: 60

Kostelec: Kůřil – Černý, Borkovec, Hochman, O. Lochman, Křižka (85. Horák), J. Lochman, Mukenšnábl (34. Hrbáček), Talaš, Kvaltin (71. Robek), Kotásek.

D. Bojanovice: Bilík – F. Seják, M. Veselý, D. Bohun (70. Košutek), M. Bohun, Půlkrábek, Řezáč (89. Siwiec), P. Bohun (64. Blaha), T. Veselý (89. Kuchyňka), Stávek, J. Seják (46. Janů).