Jediný gól zaznamenal ve finálovém zápase Petr Šmach, který v 16. minutě prostřelil petrovského gólmana Pavla Šantavého. Poháry a láhev vína předali aktérům klání šéf fotbalového klubu Vítězslav Hudeček a starosta Radějova Martin Hájek. Ti nezapomněli ani na Václava Janouškovce. Bývalému hráči Radějova věnovali i díky třem vstřeleným brankám láhev slivovice.„Hlavně kvůli Vaškovi jsme pozvali právě Terezín, se kterým máme dobré vztahy," uvedl předseda Sokola Hudeček. „Na tradiční klání zveme kromě Petrova a Tvarožné Lhoty ještě Strážnice. Vedení Jiskry se nám však kvůli nedostatku hráčů omluvilo. Nejdříve jsme oslovili okolní týmy. Tasov i Sudoměřice nabídku odmítly, pak nás napadl Terezín," pokračoval.

Tradiční turnaj byl letos výjimečný, neboť fotbalový klub slaví osmdesát let. „Turnaj je součástí oslav šesti set let obce a sta let od vysvěcení kostela.Pěkně se nám to sešlo," usmíval se Hudeček.

Ten už jen s nostalgií vzpomíná na nejlepší radějovské sezony. „V roce 1955 se nám podařilo poprvé postoupit do třetí třídy. O dvaadvacet let později jsme slavili postup do okresního přeboru. První rok v okrese mužstvo dokonce bojovalo s Veselím o postup do první B třídy," vzpomíná Hudeček.

Poslední slavná éra přišla před pár lety, kdy se Sokol dokázal v roce 2007 do okresního přeboru na čtyři roky vrátit. „Zrovna jsme slavili pětasedmdesáté výročí založení oddílu," připomíná Hudeček.

Zkušený funkcionář v současné době na okresní přebor nemyslí. Radějov se značně omlazeným týmem myslí hlavně na záchranu třetí třídy. "Máme mladý tým.

Z poslední slavné éry zůstal v mužstvu pouze Přemysl Kočík. Naděje vkládáme do dorostu, kterému se podařilo pod vedením trenéra Karla Pašky postoupit do okresního přeboru," pravil Hudeček.

„I proto nemáme v současné době za cíl postoupit. V minulé sezoně jsme bojovali o záchranu. Mladí kluci se v těžkých zápasech otrkali a nabrali zkušenosti. Věřím, že v nadcházející sezoně budeme hrát v horní polovině tabulky," přeje si Hudeček.

V Radějově ale mají s hráči problémy. Kromě družstva mužů a dorostu má Sokol pouze tým mladších žáků. „Na vesnici, která mám kolem osmi set obyvatel je to složité. Už teď ve školce pátráme po dětech. Je tam několik mladých chlapců. V příštím roce by se s nimi mohlo začít pracovat. Založili bychom mladší přípravku," uvedl předseda Sokola, který bude muset za rok zrušit dorostenecký tým. „Po této sezoně nám do mužů přechází silný ročník. V dorostu nám zůstanou pouze čtyři chlapci, které dáme na hostování," pronesl Hudeček.

Nejslavnějším odchovancem Radějova je David Helísek. Hráč ligové Jihlavy vyrůstal na hřišti Sokola, ale už jako žák odešel do sousední Strážnice. Helísek prošel mládežnickými týmy Baníku Ostrava a poté působil v Bystřici pod Hostýnem. Z třetiligového klubu zamířil do druholigových Kunovic, kde prožil dvě sezony.

V padesáti utkáních zaznamenal Helísek jediný gól. Technický fotbalista se trefil 24. října 2004 do sítě Jihlavy.

Z Kunovic zamířil rodák z Radějova do řeckého třetiligového klubu FC Lamia. O rok později se upsal třetiligovým Mutěnicím, kde odehrál dva ročníky.

Obrat v jeho kariéře způsobil v létě 2008 přesun do slovenské Dunajské Stredy. Na Slovensku pravidelně nastupoval a do konce roku 2011 si připsal jednaosmdesát startů a dvě branky v nejvyšší slovenské soutěži. V zimě pak Helísek přestoupil z Mutěnice do Jihlavy, které pomohl k návratu do první ligy.

Dres Radějova v současnosti obléká Helískův mladší bratr Dušan. Ve vyšších soutěžích zase nastupuje Ondřej Šebesta.

Oslavy 80. let založení fotbalu v Radějově

Finále: Sokol Radějov – Sokol Petrov 1:0 (1:0), 16. Petr Šmach

Zápas o 3. místo: Tvarožná Lhota – Sokol Terezín 1:4 (1:1), Tomáš Křižan – Václav Janouškovec 3, Pavel Hoša

Semifinále: Sokol Petrov – Tvarožná Lhota 7:0 (4:0), Miroslav Macháček 2, Petr Krša, Josef Buček, Libor Šantavý, Miroslav Vrána, Pavel Mikéska

Sokol Radějov – Sokol Terezín 3:1 (1:0), Roman Parobek 2, vlastní – Lukáš Uřičář

Rozhodčí: Josef Hodonský, Jaroslav Svoboda

Diváci: 200