Domácí si ve finále třetího ročníku opět poradili s Vacenovicemi, které porazili až v penaltovém rozstřelu. Mogul tak třikrát za sebou skončil druhý. Třetí místo obsadil Vlkoš, poslední příčka zbyla na Štípu.

„Turnaj bereme jako přípravu na novou sezonu. Ani jeden z týmů nebyl kompletní. I tak si ale třetího vítězství v řadě ceníme,“ řekl domácí zadák Ondřej Lejsal.

Letošní ročník tradičního turnaje nabídl čtyři zápasy, dva musely rozhoudnout pokutové kopy.

Za velkého vedra nastoupili k úvodnímu zápasu svěřenci kouče K. Lejsala, kteří o svém postupu do finále rozhodli třemi brankami v prvním poločase. Hostujícího brankáře postupně překonali Kotásek, Kudlík a Ondra.

Celek hrající na Zlínsku okresní přebor po změně stran snížil, ovšem střídající Loprais stvrdil postup Vracova čtvrtým gólem. „Byli jsme jasně lepší a výsledek odpovídá poměru sil na hřišti. Náš výkon eliminovalo tropické počasí,“ poznamenal záložník Vracova Zdeněk Petrů.

Ve druhém semifinále porazily Vacenovice Vlkoš 2:1. Olejáře poslal do vedení povedenou střelou Marek Bařák. Na rozdíl dvou branek zvyšoval z pokutového kopu Milan Příkazský. Oslabený Vlkoš dostal do hry až kontaktní gól Marka Ingra. V závěru mohl účastník 1.B třídy srovnat, ale obrana Vacenovic dirigované stoperem Vacenovským odolala.

„Na to v jaké sestavě jsme na turnaj přijeli, jsme ještě odehráli dobrý zápas. Vacenovice toho zase tolik nepředvedly. My jsme ale byli ještě horší než oni,“ sdělil Podolan.

Tomu se turnaj příliš nezamlouval. „Termín je podle mě nešťastný. Podle mě je zbytečné, dělat týden před mistrovskými zápasy turnaj. Když už jsme ale tady, tak už to musíme nějak odehrát,“ posteskl si Podolan.

Vlkoš, který přijel do sousedního Vracova bez Valenty, Šupy a Vavruše si zpravil částečně chuť v zápase o třetí místo. Svěřenci kouče Marečka sice vedli proti Štípě již 3:1, ale nakonec museli zajímavý duel rozluštit pokutové kopy. V nich byli nakonec úspěšnější Vlkoští, kteří je vyhráli 4:2. Zápas v normální hrací skončil 3:3.

V dresu Vlkoše se objevil i bývalý hráč Kyjova Petr Hrbáček, který na jaře působil v Moravanech. „Pan Krist ještě hledá nějaké hráče,“ poznamenal gólman Vlkoše Zdeněk Podolan.

Ve finálovém souboji se představili dva účastníci 1.A třídy. Vyrovnaný zápas nakonec mnoho vyložených brankových příležitostí nenabídl. V prvním poločase byli lepší hosté z Vacenovic, po změně stran zase udávali tempo hry Vracovští. Stovka diávků se branky nedočkala ani po dalekonosné ráně Lejsala, která orazítkovala břevno Hanzalíkovy svatyně, ani po šanci Ňorka. Na řadu tak musely přijít penalty. V nich byli nakonec úspěšnější domácí, kteří se mohli potřetí v řadě polaskat s pohárem určenému vítězi. „Konečně jsem taky něco vyhrál. Na podobnou trofej čekám od žáků,“ usmíval se Petrů.

Spokojenost nakonec panovala i v táboře poraženého finalisty. „S turnajem jsem spokojený. Odehráli jsme dva kvalitní zápasy a vyzkoušeli jsme osmnáct hráčů. Ještě bychom potřebovali posílit útok, ale to je úkol spíše pro vedení klubu,“ pravil kouč Vacenovic Petr Kopl.

I individuální trofeje nakonec zůstaly v domácí kabině. Pohár pro nejlepšího hráče převzal Petr Eliáš, nejlepším brankářem byl zvolen Adam Zálešák.

III. ročník Memoriálu Zdeňka Repíka

Semifinále:
FC Vracov – FK Štípa 4:1 (3:0), branky Vracova: Kotásek, Kudlík, Ondra, Loprais
Mogul Vacenovice – Sokol Vlkoš 2:1 (2:0), branky: M. Bařák, Příkazský z penalty – M. Ingr

O třetí místo:
Sokol Vlkoš – FK Štípa 3:3 (3:2), 4:2 na penalty, branky Vlkoše: 2× M. Ingr, Pavéska

Finále:
FC Vracov – Vacenovice 0:0, 3:1 na penalty

Celkové pořadí:
FC Vracov
SK Mogul Vacenovice
Sokol Vlkoš
FK Štípa

Nejlepší brankář – Adam Zálešák (FC Vracov)
Nejlepší hráč – Petr Eliáš (FC Vracov)