Po osmém kole se svěřenci kouče Petra Bezoušky krčili ve spodních patrech tabulky. Šňůra patnácti zápasů bez porážky je ale katapultovala do čela tabulky.

Postup si starší dorostenci Veselí zajistili remízou v Moravském Krumlově tři kola před koncem soutěže. Právo účasti v dorostenecké Moravskoslezské divizi si tak vybojovali přesně po roce.

„Každý trenér, který sestoupí, se snaží vykopat soutěž hned zpátky. Po osmém kole nám málokdo věřil. Navíc ani zimní příprava neproběhla ideálně. Na jaře se ale dal dohromady dobrý kolektiv, který dokázal udělat výsledky. Za to klukům patří velký dík,“ řekl spokojený trenér Petr Bezouška.

Postup se určitě nerodil lehce. Mladí hráči měli hlavně během zimní přípravy problémy s docházkou a disciplínou. „V zimě určitě vše neproběhlo ideálně. Slabá účast na trénincích, neodehrané přípravné zápasy na umělé trávě v Kunovicích a nakonec i zrušené soustředění. Trénovat se začalo v plné síle dva týdny před zahájením jarní sezóny,“ sdělil Bezouška, který si myslí, že mužstvo nastartoval hlavně úvodní jarní zápas. „Vyhráli jsme první zápas s Blanskem a kluci se tím dostali do pohody. Další zlomové zápasy byly s Kyjovem a rezervou Spartou Brno, kdy jsme naplno bojovali a udělali krok k postupu,“ uvedl Bezouška.

Ten se bude muset v příští sezoně obejít bez pětice Tomeček, Fojtík, Prajza, Smějsa a Řičica, která přechází do mužské kategorie. Naopak do mužstva přijdou talentovaní kluci z mladšího dorostu. „ Určitě tam nějaká kvalita je. Pokud se nám povede vstup do další sezony, budeme mít klid. Chceme se pohybovat v klidném středu tabulky,“ oznámil oblíbený trenér.

Jak se vůbec pracuje u řeky Moravy s mládeží? „Dříve jsem pracoval s mladými hráči v Kyjově. Nemohu si na tu práci stěžovat, ale přišlo jiné vedení už to nebylo to pravé. Dostal jsem nabídku od Romana Grabce a po delší rozvaze jsem ji přijal. Teď už mohu říct, že toho vůbec nelituji. Teď se třeba v žákovské kategorii dávají dohromady dobré ročníky a záleží pouze na klucích, jestli vydrží,“ poznamenal Bezouška.

Lodivod z Vracova si chce po náročné sezoně odpočinout a nabrat síly na další ročník. „Přípravu na novou sezonu startujeme 13. července. Trénovat budeme čtyřikrát týdně,“ uzavřel povídání Bezouška.