I přes nepříznivé počasí pokračoval v Ratíškovicích o víkendu zimní turnaj.

Vedoucí tým tabulky hodonínský Nesyt opět potvrdil roli favorita a po jasné výhře 9:0 nad kyjovskými mladíky zůstává bez ztráty bodu v čele. Na druhé místo poskočila domácí rezerva, která díky čtyřem brankám Vymyslického porazila starší dorost Kyjova 5:0. První výhry na turnaji se dočkali i dorostenci Milotic, kteří překvapivě porazili domácí dorost 4:1. Zápas dorostu Rohatce s milotickou rezervou skončil zaslouženou dělbou bodů.

Zajímavou podívanou slibovalo utkání domácího béčka se starším dorostem Kyjova. Samotný zápas nakonec skončil jasnou výhrou pořadatelského týmu. Domácí poslal do vedení již po několika sekundách hry Vymyslický. Oslabení kyjovští mladíci se sotva stačili probudit a už prohrávali rozdílem dvou branek. Nádhernou akci na jeden dotek zakončil po milimetrové přihrávce Dekaře opět Vymyslický.

„Postrádali jsme několik hráčů základní sestavy. Citelně nám chyběl záložník Tychtl. Myslím, že jsme si dokázali vytvořit dost šancí, bohužel jsme žádnou nedokázali proměnit. Obranu včetně brankáře jsme měli hodně mladou. Ale jinak si myslím, že to byl dobrý zápas, celkem vyrovnaný. Dobře jsme si zahráli,“ řekl po utkání hostující Pavel Selucký.

Domácí si po dvou nepovedených zápasech spravili renomé a po velmi dobrém výkonu opět vyhráli. Na vítězství měl obří podíl útočník Martin Vymyslický, který přidal po změně stran další dva góly. Pátou branku přidal bezmocným hostům Petr Kotásek.

„Jsem moc spokojený. Dva zápasy jsme podcenili. Dneska jsme odehráli dobrý zápas. Rozhodla lepší koncovka našeho týmu. Jsem za výhru rád a doufám, že to bude pokračovat,“ sdělil trenér ratíškovického béčka Rostislav Sloboda.

Autor čtyř branek se po utkání pouze usmíval. „Oproti minulým zápasům jsme se zlepšili. Hlavně jsme dokázali proměňovat šance. To byl hlavní důvod toho, proč jsme vyhráli. Tolik branek jsem už dlouho nedal.V posledních zápasech jsem se střelecky docela trápil, dneska mi to tam spadlo,“ řekl Vymyslický.

Vzpomene si nedělní střelec na podobný kousek? „Je to hodně dlouho, kdy jsem vstřelil čtyři branky. Už si na to ani nevzpomínám,“ dodal se smíchem Vymyslický.

ZT Ratíškovice: 5. kolo
Milotice B – Rohatec dorost 2:2. Branky: Dobeš, Kotásek – Jüstel, Ševčík
Ratíškovice dorost – Milotice dorost 1:4. Branky: Bábíček – 3x Budík, Hartmann
Ratíškovice B – Kyjov dorost A 5:0. Branky: 4x Vymyslický, P. Kotásek
Nesyt Hodonín – Kyjov dorost B 9:0. Branky: 3x Flajsar, 2x Tyl, 2x Vach, 2x Tyl
1. Nesyt Hodonín 5 5 0 0 30:5 15
2. Ratíškovice B 5 3 0 2 20:9 9
3. Rohatec dorost 5 2 1 2 26:15 7
4. Kyjov dorost A 4 2 1 1 9:7 7
5. Ratíškovice dorost 5 2 1 2 12:13 7
6. Milotice B 5 1 1 3 15:19 4
7. Milotice dorost 5 1 0 4 9:29 3
8. Kyjov dorost B 4 1 0 3 3:25 3