Výhru hostujícího družstva brankami zařídili Radim Šafner, Ondřej Janošec a střídající Jan Kahánek. Domácí, kterým scházelo sedm hráčů ze základní sestavy, na soupeře neměli.

Hodonínská devatenáctka nastoupila do utkání s Frýdkem bez kapitána Nogy, stopera Parmy, Bidmona, Blahůška, Luskače, Hlaváče, Mokruši a Válka. Absence důležitých hráčů se na výsledku i výkonu domácího mužstva projevila, Severomoravané byli po většinu utkání lepší a po zásluze si domů odvezli tři body. „Nemá cenu se vymlouvat na to, že nám někdo chyběl, ale pokud nám schází sedm hráčů ze základní sestavy, na hrotu útoku vám hraje gólman a další tři hráči ze sedmnáctky, tak s tím moc šancí nemáte," uvedl hodonínský kouč Jiří Pecha.

Ten dával tým složitě dohromady. Navíc ještě v prvním poločase si o střídání řekl záložník Varmuža a v závěru úvodní části po souboji s hostujícím gólmanem Jakubíkem odkulhal Skřivánek. Aby toho nebylo málo, stáhl domácí kouč krátce po změně i útočníka Pelikána, který měl rovněž zdravotní problémy. Na hrot tak v 51. minutě musel náhradní brankář Sova. „Musím poděkovat klukům, kteří nám přišli pomoct. Jsem rád, že jsme zápas vůbec odehráli," řekl Pecha.

Domácí mladíci se proti silnému soupeři dlouho drželi. Protivníka málem zaskočil útočník Pelikán. Jeho hlavičku až na brankové čáře zastavil pohotový gólman Jakubík. Valcíři ovšem byli nebezpečnější. Samostatný únik Šafnera skončil mimo, Vojtěch Vokoun napálil balon do tyče a dorážka Petra Vokouna skončila nad.

Aktivnější a fotbalovější hosté se dostali vedení ve 31. minutě, kdy správně nařízenou penaltu za faul gólmana Tótha na Petra Vokouna bezpečně proměnil Radim Šafner. „První poločas jsme až na pokutový kop zvládli celkem dobře. Měli jsme tam dva náznaky šance. Bohužel jsme nebyli schopní přejít přechodovou fázi a vytvořit si tlak nebo nějakou příležitost. Všechno to bylo na náhodu," pronesl Pecha.

Bývalý ligový útočník naopak ocenil výkon soupeře. „Frýdek-Místek, který má velmi dobrou mládežnickou základnu, nás herně přehrával. Hosté byli lepší," uznal Pecha.

„My jsme se ve druhém poločase pouze bránili a snažili jsme se přejít přechodovou fázi. Vpředu ani na krajích jsme však neměli potřebnou kvalitu," přidal hodonínský kouč.

Frýdek mohl po přestávce několikrát svůj náskok navýšit, ale Wojčík v dalším samostatném úniku na gólmana Tótha nevyzrál. Hosté svůj triumf stvrdili až v závěrečné čtvrthodině. Na 2:0 zvyšoval po standardní situaci Ondřej Janošec, výhru Frýdku pečetil střídající Jan Kahánek. „Že jsme v závěru, kdy jsme trochu otevřeli hru, dostali dva góly, to mi vůbec nevadí," řekl Pecha.

Domácí se na odpor nezmohli. „Kluci chtěli hrát, makali, ale výkonnostně jsme na to neměli," věděl trenér hodonínské devatenáctky.

„Nedá se porazit kvalitní soupeř s mladšími hráči, kteří nemají tolik zkušeností. Na druhé straně borci, na které jsme sázeli, odvedli katastrofální výkon a vyloženě propadli," pronesl Pecha.

Ten i přes slušný vstup do sezony není s přístupem některých svěřenců spokojený. „Celá letní příprava nebyla dobrá. Hráči jezdili na dovolené, netrénovali tak, jak by měli. Když jsme to začali dávat dohromady, tak nám vypadlo sedm hráčů. Ani jeden zápas jsme nehráli kompletní, což je problém. Toto bohužel není věcí momentálního stavu, táhne se to s námi již déle," dodal Pecha.

FK Hodonín U19 – MFK Frýdek-Místek U19 0:3 (0:1)

Branky: 31. Radim Šafner z penalty, 70. Ondřej Janošec, 87. Jan Kahánek. Rozhodčí: Miklík – P. Mayer, Galář. Žluté karty: Tóth, Poláček, Šimánek – Jakubík. Diváci: 50.

Hodonín U19: Tóth – Poláček, Svoboda, Šimánek, Konečný – Chaloupka, Lidmila, Rozkydal (84. Macháček), Varmuža (17. Kratochvíl), Skřivánek (40. Kordula) – Pelikán (51. Sova).