První poločas patřil domácímu týmu, po přestávce převzali iniciativu hosté. Výsledkem je spravedlivá dělba bodů. I když s výsledkem byli spokojenější třinečtí mladíci, kteří po změně stran dotahovali dvoubrankové manko. „Je to pro nás ztráta," řekl kouč RSM Mario Rossi.

Jeho týmu úvodní pětačtyřiceti­minutovka druhé poloviny sezony vyšla. Hodonín poslal do vedení Michal Bíza, který si v 16. minutě ideálně zpracoval centr od Mokrého a přesnou ranou pod břevno nedal hostujícímu brankáři Bubovi žádnou šanci.

Bíza i ve 35. minutě potvrdil, že má patent na krásné góly. Dalekonosná rána šikovného fotbalisty skončila za zády bezmocného gólman Třince.

„Pro nás zápas nezačal dobře. V prvním poločase jsme sice nehráli špatně, ale dostali jsme laciné góly," uvedl hostující trenér Alois Grussmann.

Hostům pomohla až poločasová domluva bývalého reprezentanta. „Pomohl nám kontaktní gól, po kterém soupeř znervózněl. Tím se potvrdila moje slova," pravil Grussmann.

Třinec vrátil do hry ve 47. minutě Buryán, vyrovnání zařídil Pecko. „Jsem velmi zklamaný z druhého poločasu. Nástup do druhé půle nám vůbec nevyšel. To, co jsme si o přestávce řekli, bohužel zůstalo v kabině a na hřišti se to neobjevilo. Měli jsme si pohlídat standardní situace, a hned z prvního centru jsme dostali branku," kroutil hlavou Rossi. „Ten gól posadil hosty na koně a my jsme se dostali pod tlak," přidal.

Hodonínští mladíci mohli v závěru zajímavý duel rozhodnout, ale Závorka hlavičkoval po centru Bízy těsně vedle a šanci Hrobaře zmařil pozorný Buba. „Za první poločas zaslouží pochvalu téměř všichni hráči. Dali jsme krásné góly. Právě kvůli nim je velká škoda, že jsme je nepotvrdili body," posteskl si Rossi.

Ani jeden z trenérů se po zápase nevymlouval na umělou trávu. „Podle mě to pro Hodonín nebyla nevýhoda. My doma taky hrajeme na umělé trávě," řekl Grussmann. „V Dubňanech jsme pravidelně trénovali, takže prostředí jsme znali," doplnil kolegu Rossi.

Hodonínský kouč i trenér Třince byli hlavně rádi, že zápas vůbec odehráli. „Kluci byli po dlouhé zimě nadržení, už se to nedalo déle protahovat. Musíme poděkovat Dubňanům, že nám vyšly vstříc. Jsme rádi, že se zápas odehrál i na umělé trávě," pronesl lodivod RSM.

Stejného názoru byl i Grussmann. „Zima je dlouhá, navíc kluky čeká maturita, takže i kvůli nim mě mrzelo, že předchozí zápasy byly odloženy. Ale na druhé straně na Hodonínsku žádný sníh není, kdežto u nás je to šílené," pronesl bývalý hráč Betisu Sevilla.

Starší dorostenci Hodonína zůstali přes zbytečnou ztrátu v popředí Moravskoslezské ligy. „Chceme být do pátého místa a dávat příležitost mladším hráčům ročníku 1995 a 1996," dodal Rossi.

Moravskoslezská liga dorostu

20. kolo: RSM Hodonín U19 – FK Fotbal Třinec U19 2:2 (2:0), hráno na umělé trávě v Dubňanech.

Branky: 16 a 35. Michal Bíza – 47. Filip Buryan, 72. Pecko.

Rozhodčí: Tomanec – Dohnálek, Jonáš. Diváci: 60.

Hodonín: Doležal – Petrucha, Mokrý, Kyselka, Novotný – Knotek, Bíza, Hozák, Jankůj, Hrobař – Závorka (Fury, Zmrzlík, Konečný, Singer, Kadlčík, Novotný).

Třinec: Buba – Šipula, Cienciala, Konečný, Samek, Hála, Buryan, Dawid, Pecko, Pilch, Bulawa (Kalfas, Šlampiak, Heřmánek, Sýkora).