Pouze poločas drželi krok s kyjovskými mladíky hráči Osvětiman. Účastník zlínské první B třídy inkasoval v závěru úvodní části druhý gól a po přestávce odpadl. S chutí hrající mladíci Kyjova nastříleli Osvětimanům ještě šest branek a v pohodě dovedli utkání do vítězného konce.

„První poločas byl ještě vyrovnaný. Do pětadvacáté minuty jsme měli mírnou převahu. Pak ovšem převzali iniciativu Osvětimany, které nás začaly trochu přehrávat. Těsně před poločasem jsem dali na dva jedna. Druhá půle už byla jasně v naší režii. Soupeř jsme přehráli hlavně po fyzické stránce,“ zhodnotil úvodní duel druhého kola trenér kyjovského dorostu Petr Gajdošík, který ocenil hlavně výkon dvougólového střelce Tomáše Kučery. „Zahrál výtečný zápas. Podal opravdu výborný výkon,“ pochválil svěřence Gajdošík.

Jeho týmu se stejně jako loni na domácí umělé trávě daří. Dorostenci Kyjova vyhráli oba letošní zápasy a se šesti body vévodí skupině A. „Zatím jsme spokojení. Klukům se daří a mají do fotbalu chuť. To je hlavní,“ řekl Gajdošík.

V dalších sobotních duelech Ždánice přehrály hlavně díky hattricku Lukáše Marčíka Nesovice 6:1. Lovčice klopýtly hned ve sv´m prvním turnajovém zápase. Lídr okresního přeboru ztratil proti Koryčanům dvoubrankový náskok a s celkem z Kroměřížska remizoval 2:2.

Za Lovčice skórovali obránci Jakub Rezek a Pavel Beker.

V nedělních duelech nestačily Žádovice na Mokrý Máj. Celek z Kyjovska prohrál se slovenským týmem 1:3. Všechny branky padly už během první půle.

První výhru si připsaly Bukovany, které hlavně zásluhou dvou gólů kanonýra Čady porazily Nížkovice 3:0. V zajímavém a rušném zápase podlehlo béčko Vracova Šardicím 2:4.

Vracovští přitom začali dobře, z úvodního náporu tlaku vytěžili první branku, když se po pěkném pasu Exela z úhlu prosadil Kaiser. Šardice odpověděly dvěma slepenými góly. „Obě branky byla úplně stejné,“ posteskl si kouč vracovské rezervy Libor Řihák, který se k béčku Vracova vrátil po půl roce. „Pořád ale zůstávám i trenérem dorostu,“ informoval Řihák.

Šardice v prvním poločase přidaly po nádherné fotbalové akci ještě třetí gól.

Když na začátku druhé půle přidali Šardičtí čtvrtý gól, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Vracov sice dokázal zásluhou Pavla Klajby snížil, na zvrat už ale neměl čas ani sílu. „Přestože soupeř nebyl o mnoho lepší, vyhrál zaslouženě,“ řekl Řihák.

Zimní turnaj Kyjov 2012

Skupina A - 2. kolo


FC Kyjov 1919 dorost – Osvětimany 8:3 (2:1)
Branky: Kučera 2, Fridrich, Rubík, Rýdl, Mlýnek, Pazdera, Sedlář – Robin Dobeš 2,Trefilík

Ždánice – Nesovice 6:1(3:1)
Branky: Lukáš Marčík 3, Radek Kotula, Matin Ruban, Pavel Mlejnek – Marian Maruška

Koryčany – Lovčice 2:2 (0:2)
Branky: Marek Petroš, Boris Kroutilík – Jakub Rezek, Pavel Beker

Skupina B


Mokrý Háj – Žádovice 3:1(3:1)
Branky: Štefan Kolštrom, Petr Danajka, Jaroslav Pobuda – Aleš Spurný

Vracov B – Šardice 2:4 (1:3)
Branky: David Kaiser, Pavel Klajba – David Herzán 2, Miroslav Jankuj, Mojmír Ingr

Bukovany – Nížkovice 3:0(3:0)
Branky: Miroslav Čada 2, Lukáš Polášek