Kyjovští mladíci ve 24. kole zdolali okresního rivala 3:1 a v tabulce krajského přeboru si upevnili vedoucí pozici. Slovácký celek má dva zápasy před koncem letošní sezony nedostižný devítibodový náskok před druhými Židenicemi, postup už jim tak nikdo nevezme. „Kluky jsem za celou sezonu pochválil. Dali dohromady velmi dobrý kolektiv. Každý maká jeden za druhého nejenom na hřišti, ale i v kabině. K povinnostem přistupují zodpovědně, dokáží ale udělat i srandu tak, jak má být. Fotbal bereme jako hru, ne jako povinnost,“ říká kyjovský trenér Alexandr Hrabal.

Jeho tým i v nedělním zápase ukázal, že do divize právem patří. Kůřil a spol. v právě končící sezoně prohráli jen jednou a s pozitivním skóre 82:23 se stali nejproduktivnějším týmem krajského přeboru.

Ani případný neúspěch v předposledním domácím utkání s nedalekým Veselím nad Moravou už na postupu nemohl nic změnit. Přesto domácí mladíci na městském stadionu od začátku diktovali tempo hry a na trávníku kralovali. První poločas Kyjov ovládl 2:0. Favorita poslal do vedení hned v 5. minutě David Marcián, po čtvrt hodině zvýšil skóre Erik Něnička.

Rozhodnuto ale nebylo. Veselí utkání zásluhou Adama Tomčala krátce po změně stran zdramatizovalo. Hosté mohli výsledek dokonce srovnat, ale jejich kapitán Jan Růžička pokutový kop neproměnil. Střelu veselského hráče k pravé tyči bravurně chytil domácí brankář Tomáš Gaspar.

Kyjov nepříjemnou chvíli přečkal a v 86. minutě utkání ze standardní situace definitivně rozhodl. Trestný kop z dvaceti metrů proměnil teprve sedmnáctiletý Daniel Průdek. „Zkoušel jsem to trefit na bližší tyč. Stočil jsem to přes zeď, naštěstí to tam spadlo,“ radoval se šikovný mladík.

Následně byl po druhé žluté kartě vyloučen střídající David Martoni a Veselí dohrálo zbytek zápasu o deseti. Skóre už se ale nezměnilo, a tak se mohlo začít slavit.

Hráčům za příkladnou reprezentaci města poděkoval i kyjovský starosta František Lukl, který společně s dalšími kolegy z radnice přišel starší dorostence ocenit. Za spanilou jízdu krajským přeborem jim přidal vítězná trička, šampaňské a drobné dárky. „Klukům za vítězství v soutěži gratuluji. Jejich postup do divize je důkazem toho, že Kyjov se kromě jiných přívlastků může pyšnit i atributem město sportu,“ říká Lukl.

Výborný rok kyjovské mládeže podtrhli také mladší dorostenci, kteří v derby deklasovali Veselí nad Moravou 7:0 a pojistili si první příčku v tabulce. Kyjov vévodí tabulce s jedinou porážkou.

Domácí trenéři teď musí sestavit konkurenceschopný tým pro divizi. Někteří hráči totiž v mládeži končí a přecházejí do mužů. „Věřím, že dáme dohromady kvalitní družstvo, které nebude mít problémy se záchranou,“ dodává Hrabal.

Krajský přebor dorostu, 24. kolo:

Starší dorost: FC Kyjov 1919 – FC Veselí nad Moravou 3:1 (2:0)

Branky: 5. David Marcián, 17. Erik Něnička, 86. Daniel Průdek – 47. Adam Tomčal. Rozhodčí: Knecht – Dohnal, Kocman. Červená karta: 87. David Martoni (FC Veselí nad Moravou). Diváci: 50.

Mladší dorost: FC Kyjov 1919 – FC Veselí nad Moravou 7:0 (3:0)

Branky: 11. a 49. Matěj Hynčica, 12. Miroslav Čevelík, 35. Michal Reiter, 67. Michal Macháček, 67. Štěpán Dejdar, 76. Tomáš Gaspar. Rozhodčí: Dohnal - Knecht, Kocman. Červená karta: 55. Simon Rapant (FC Veselí nad Moravou). Diváci: 50.