Středeční duel přítomným divákům ukázal, jak moc velký rozdíl mezi některými střediskovými kluby je. Hráči Hodonína totiž za vrstevníky, kteří oblékají dres Slovácka, zaostávali ve všech herních činnostech. A pokud by hosté hráli celé utkání naplno, byl by rozdíl ve skóre ještě větší. „Soupeř nás jednoznačně přehrál. Slovácko bylo ve všem lepší. Hosté mají v kádru řadu individualit, které se umějí prosadit. My jsme neměli nárok. Proto je výsledek takový," uvedl hodonínský kouč Igor Matušek. Fakt, že RSM scházeli čtyři stabilní hráči, nemohl hrát žádnou roli.

Slovácko, jehož dres oblékli i mladíci z regionu Jiří Jüstel, Ondřej Čajka, Kryštof Pospíšil, Dominik Vlček či Michal Janík, na ustrašeného soupeře vlétlo, do půlhodiny dalo čtyři branky a zbytek zápasu si užilo.

Favorita poslal ve druhé minutě do vedení Knap, pak se prosadil Pospíšil. Po něm skóroval Salay, který dvěma slepenými góly v závěru prvního poločasu zvyšoval už na 6:0. Ještě předtím se podruhé v zápase prosadil Pospíšil. „Je to dobré, poločas jsme měli vyhrát právě rozdílem šesti branek. Úkol jsme splnili, takže si můžeme už jenom zahrát fotbal," usmíval se po cestě do kabin Kryštof Pospíšil. Výkon hodonínského rodáka bedlivě sledovali i rodiče.

Hosté po přestávce polevili. Trojice kanonýrů se přesunula do obrany, góly ale dávali jiný. Hned po přestávce zvyšoval kapitán Sadílek na 7:0. Pak se mezi střelce zapsal i Čajka.

Hodonín se do šancí dostal až v závěrečné dvacetiminutovce. Trestný kop Hlaváče šel do zdi, střela Luskače z hranice šestnáctky těsně nad.

V devětasedmdesáté minutě skóroval k radosti diváků i Mikoláš Bartoš. Brankář Slovácka navlékl hráčský dres a vydal se na hrot. Na vytouženou branku ani moc dlouho nečekal.

Dorostenci RSM stačili debakl v závěru pouze zmírnit, když čestný úspěch domácího týmu zaznamenal kapitán Pelikán.

Hodonínu tak závěr Marečkova memoriálu vůbec nevyšel. Po remízách s Vyškovem a Znojmem přišla krutá porážka se Zbrojovkou Brno a teď i výprask se Slováckem. „Výsledky odpovídaly kvalitě týmů. I remízy byly spravedlivé," řekl Matušek.

Ten však své svěřence ani přes nepřesvědčivé výkony a nepříznivé výsledky nezatracoval. „Pro nás to byla dobrá příprava a zajímavá konfrontace se silnými soupeři. Zápas odhalily naše nedostatky, na kterých musíme v trénincích zapracovat," prohlásil Matušek.

Podle něj má podobné klání smysl. Memoriál Vlastislava Marečka je již tradiční a velmi úspěšný turnaj sportovních center mládeže U16 a U17, který je pořádám jako vzpomínka na zemřelého skvělého člověka a trenéra českých juniorských reprezentačních výběrů a poté i ligových klubů Zlína či Teplic.

Dorostenecké klání je rozděleno do tří částí. Dvaačtyřicet mužstev se nejprve představí v osmi základních skupinách po pěti a šesti účastnících. Vítěz a druhý tým jsou dál. „V této fázi postupují do semifinálových skupin obě družstva z jednoho klubu, rozhoduje tedy umístění starší kategorie U 17," informoval Matušek.

Kluby, které skončí ve skupinách na třetím až šestém místě, v turnaji končí. Šestnáct semifinalistů pak bude rozděleno do dvou skupin po osmi týmech. Každý celek odehraje šest utkání, neboť vzájemný zápas se společně postupujícím týmem ze skupiny se započítá do semifinálové tabulky," dodal Matušek. Nejlepší týmy se na jaře utkají o celkové prvenství.

Memoriál Vlastislava Marečka 2014

Skupina C: RSM U17 – 1. FC Slovácko U17 1:9 (0:6).

Branky: Dominik Pelikán – Jakub Salay 3, Kryštof Pospíšil 2, Dominik Knap, Michal Sadílek, Ondřej Čajka, Mikoláš Bartoš. Rozhodčí: Jonáš – T. Hulcký, A. Kordula. Diváci: 30.

Další výsledky Hodonína: RSM U17 – Vyškov U17 3:3, RSM U17 – Znojmo U17 4:4, RSM U17 – Zbrojovka Brno U17 0:7.

Mistrovské zápasy: RSM U17 – FC Zbrojovka Brno U17 1:8, FC Fastav Zlín U17 –RSM U17 4:0.