„Jsme spokojení. Turnaj nám vyšel skvěle. Hřiště byla připravená, soupeři byli výborní. Vystřídali jsme řadu hráčů, ověřili jsme si některé věci. To, že jsme turnaj vyhráli, je taková třešinka na dortu. Pořád je to totiž příprava," prohlásil kouč Slovácka Jan Kameník

Domácí tým po oba dny bavil diváky pohledným kombinačním fotbalem a rychlými akcemi na jeden dotek. „Dokázali jsme si vytvořit brankové příležitosti. V koncovce ale máme velké rezervy. Na finální fázi musíme pracovat dál," zůstal na zemi Kameník.

Do kádru úspěšného týmu patří i hráči z Hodonínska. Jako kapitán Slovácko vedl Kryštof Pospíšil, o místo v základní sestavě bojují i šardický Ondřej Čajka, rohatecký Jiří Jüstel, Michal Janík z Petrova a Marián Gabriel ze Bzence.

„Máme nejlepšího hráče turnaje Michala Sadílka, který je věkem ještě starší žák. Kuba Salay má parametry koncového hráče. Ještě bych vyzvedl Kryštofa Pospíšila, který na pravé straně dokáže plnit křídelního hráče," vyzdvihl trio opor Kameník.

Druhá Nitra odjela domů zklamaná. Pravidelný účastník turnaje se podruhé v řadě dostal do finále a stejně jako minulý rok opouštěla trávník se sklopenými hlavami. Loni prohrál slovenský tým s Hradcem Králové, letos zase nestačil na Slovácko.

„K dokonalosti a celkovému prvenství nám chybělo vítězství ve finále," trefně poznamenal kouč Nitry Jozef Zajac „V Ratíškovicích se ale sešlo osm kvalitních mužstev. Byl to velmi dobrý turnaj," přidal.

Zajacův tým dostal na turnaji jediný gól až ve finále. „Kvůli tomu to trochu mrzí. Ale Slovácko si vítězství zasloužilo. Budu rád, když turnaj posune kluky dál," pravil

I když mladí hráči Nitry si stěžovali na výkony rozhodčích, trenér poraženého finalisty zůstal nad věcí. „Neřešíme to. Kluky by neměly takové záležitosti zajímat. Měli by si hledět vlastních výkonů. Jednou rozhodčí pomůže nám, podruhé zase soupeři," mávl rukou mladý kormidelník.

Třetí místo obsadily naděje Baníku Ostrava, které do semifinále posunul lepší vzájemný zápas s Hradcem Králové.

„Je to jisté pozitivum, ale pro nás je více než třetí místo důležitější kvalita hry. Zápas od zápasu jsme hráli lépe. Herní projev i síla mužstva byla znát. Výsledkem celého snažení je třetí místo, které kluky potěšilo," řekl trenér Baníku Ostrava René Vojtěšek.

Podle něj je na celém turnaji nejdůležitější konfrontace českých a slovenských družstev. „Turnaj má velkou kvalitu. Areál je hezký, organizačně to funguje. Mě těší, že tento ročník ukázal svůj obrovský potenciál a velkou sílu," uvedl Vojtěšek.

Ostrava si v boji o bronz poradila s nepříjemnou Žilinou. „Čekal jsem lepší umístění, ale s výkony svého týmu jsem spokojený. Bohužel jsme doplatili na neproměňování gólových šancí. Celkově hodnotím turnaj pozitivně. Těžké zápasy nám ukázaly, jaké jsou naše přednosti a kde máme naopak slabiny," uvedl trenér Žiliny Stanislav Ďuriš.

Ten má k dispozici jeden z nejlepších slovenských dorosteneckých týmů. „Patříme mezi špičku. Družstvo jsme vhodně doplnili. Teď je potřeba pracovat a zlepšovat se," pronesl Ďuriš, který si stejně jako ostatní trenéři pochvaloval výborné podmínky a organizaci dvoudenního klání. „Je to výborná příprava na sezonu," dodal Ďuriš.

Spokojený byl i hlavní organizátor Voříškova memoriálu Zdeněk Botek. „Z pohledu kvality týmů to byl nejlepší ročník v historii. Protože pokud hraje Sigma Olomouc o páté místo nebo Trenčín o sedmé, tak to něco znamená. Všechny celky byly naprosto vyrovnané. Ve skupině rozhodovaly jeden, dva góly," zhodnotil devátý ročník kvalitně obsazeného dorosteneckého turnaje šéftrenér mládeže Slovácka Zdeněk Botek, který ocenil i práci funkcionářů ratíškovického Baníku.

„Pro mě je moc důležité, že obě hřiště byly výborně připravené. Takovou trávu nemá moc týmů v soutěži," řekl Botek.

Letos se Memoriálu Ondřeje Voříška nezúčastnily Teplice, Sparta ani Slavia. „S většinou pozvaných týmů máma nadstandardní vztahy. Když Hradec pozve na turnaj nás, pozveme na oplátku my je. Navíc se letos koná memoriál Vlastislava Marečka, který je pro šestnáctileté hráče povinný. Takže Spartě to kolidovalo," pronesl Botek.

Toho potěšili svými výkony hlavně mladí hráči pořádajícího Slovácka. „Mám radost ze hry našeho týmu. Pokud budete hrát špatně, tak výsledky nebudou. A já si myslím, že podle výkonů jsme si vítězství zasloužili," uvedl Botek.

V příštím roce se na stadionu Baníku uskuteční jubilejní desátý ročník. „Toto je turnaj, který má smysl, protože hráčům této věkové kategorie chybí větší konfrontace se silnými soupeři," dodal Botek.

Organizátoři vyhodnotili jako nejlepšího hráče Michala Sadílka ze Slovácka, cenu pro nejlepšího gólmana převzal brankář Nitry David Šípoš a nejlepším střelcem klání se stal Peter Poláček ze Žiliny.

Ceny nejlepším hráčům předával společně s Lucií Voříškovou také předseda Baníku Ratíškovice Petr Příkaský.

Na turnaj si našlo cestu i několik osobností. Zápasy viděli sportovní ředitel Sigmy Olomouc Zdeněk Psotka, bývalý kouč Zlína či Starého Města Igor Štefanko, mezinárodní rozhodčí Antonín Kordula nebo předseda OFS Hodonín Petr Kotásek.

Memoriál Ondřeje Voříška, 9. ročník

Skupina A

Výsledky: Slovácko – Olomouc 1:0, Nitra – Příbram 2:0, Slovácko – Nitra 0:1, Příbram – Olomouc 0:3, Slovácko – Příbram 2:0, Olomouc – Nitra 0:2.

Konečné pořadí: 1. Nitra (3 0 0 – 5:0 – 9 bodů), 2. Slovácko (2 0 1 – 3:1 – 6 bodů), 3. Olomouc (1 0 2 – 3:3 – 3 body), 4. Příbram (0 0 3 – 0:7 – 0 bodů)

Skupina B

Výsledky: Žilina – Trenčín 3:0, Baník Ostrava – Hradec Králové 1:0, Žilina – Baník Ostrava 3:3, Hradec Králové – Trenčín 2:0, Žilina – Hradec Králové 1:1, Ostrava – Trenčín 1:2.

Konečné pořadí: 1. Žilina (1 2 0 – 7:4 – 5 bodů), 2. Ostrava (1 1 1 – 5:5 – 4 body), 3. Hradec Králové (1 1 1 – 3:2, 4 body), 4. Trenčín (1 0 2 – 2:6 – 3 body).

Semifinále: FC Nitra – FC Baník Ostrava 1:0, MŠK Žilina – 1. FC Slovácko 1:2.

O 7. místo: FK Příbram – AS Trenčín 1:3

O 5. místo: Sigma Olomouc – Hradec Králové 2:1,

O 3 .místo: FC Baník Ostrava – MŠK Žilina 1:0

Finále: Nitra – 1. FC Slovácko 0:0 (0:0)

Branka: Jakub Salay

Nejlepší hráč: Michal Sadílek (1. FC Slováckp)

Nejlepší gólman: David Šípoš (FC nitra)

Nejlepší střelec: Peter Poláček (MŠK Žilina).