Z přátelského fotbalového duelu se stala po čtyřech letech tradice. V zápasech, ve kterých nejde o výsledek, zatím mají jednoznačně navrch hokejisté, kteří ovládli všechny souboje. V roce 2009 vyhráli Drtiči přesvědčivě 9:3. O rok později korigoval Ladislav Netopil deset minut před koncem na konečných 1:8. Loni byl po první půli stav nerozhodný 3:3. Po změně stran se ale rozstřílel Martin Špok. Drtiči hlavně díky jeho šesti brankám vyhráli 10:5.

Letos stačily hokejistům k výhře i tři góly. „V pondělí jsem s rozhodčími kvalitně potrénoval. Nedali jsme to soupeři zadarmo. Zatím to byl nejhorší výkon hokejistů," uvedl bývalý Drtič Michal Hoza. Ten nastoupil proti svým kamarádům. Na hrotu útoku vydatně podporoval aktivního Netopila. " Kopaná mě baví, i když radši než fotbal mám cyklistiku. Nejsem technický hráč, ale aspoň jsem pár kluků uběhal," usmíval se Hoza.

Spolupráci s bývalou oporou SHK si pochvaloval i Netopil. „Dobře se mi s ním hrálo. V útoku jsme si rozuměli," řekl jediný střelec poražených. Vedoucí gól připravil Netopilovi gólman Radim Čech. „Gól padl po úžasné rozehrávce našeho brankáře. Radim mě úžasným dlouhým výkopem našel, pokryl jsem si míč a přes obránce soupeře jsem zakončil. Takový gól jsem dlouho nedal. Pro mě je to úžasné," pronesl Netopil, který branku věnoval zesnulému tchánovi. „Měl jsem ho moc rád. Byl to výborný fanoušek hodonínského hokeje," řekl Netopil.

Drtiči dokázali odpovědět až v závěru první půle, kdy se prosadil důrazný Jiří Goiš. Hokejisté potvrdili roli favorita až po změně stran. Obrat dokonal na začátku druhé půle skvěle hrající Martin Špok, na konečných 3:1 upravil pár minut před koncem Martin Šenk. Další vyložené příležitosti Miklíka, Goiše, Špoka a Průdka brankou neskončily. „Hokejisté těží ze své fyzické připravenosti. Jsou v plném tréninku. Fotbalově jsme na tom podobně," míní Netopil. Podle něj by na ledě neměli sudí absolutně žádnou šanci. „Tam bychom si to s nimi nerozdali ani v přátelském zápase. Na trávě se síly srovnalí," uvedl fanoušek Arsenalu.

Za hokejové sudí nastoupil kromě Hozy i bývalý zadák Dambořic Lukáš Uřičář nebo fotbalový arbitr Jaroslav Daniel. „Podařilo se nám postavit dobrý tým. V obraně jsme zahráli perfektně. Všichni kluci makali naplno, vydali ze sebe maximum," pochválil tým Netopil.

Toho zklamala pouze návštěva. Na Nesyt, kde se utkání odehrálo, přišlo šedesát diváků. „Myslel jsem si, že přijde víc lidí. Bohužel hřiště leží daleko od centra, navíc je horko a lidé jsou u vody. Těm co přišli, ale děkuji. Podle mě má akce smysl.Věřím, že za rok se zase sejdeme a pobavíme se," věří Netopil.

Mezi nejlepší hráče SHK patřil Petr Peš. Třicetiletý hokejista se sice střelecky neprosadil, ale svou levačkou několikrát vybídl spoluhráče k zakončení. „Bylo vidět, že jsme více trénovaní než rozhodčí. Byli jsme pohyblivější, což nakonec v tom vedru rozhodlo," řekl Peš.

Drtiči se ale hlavně v první půli pořádně natrápili. „Neměli jsme takovou kvalitu jako v předchozích letech. Bohužel jsme zahodili spoustu šancí. Nebyli jsme tak šikovní jako loni," uvědomoval si zkušený útočník.

Hokejistům scházely oproti minulým zápasům tradiční hračičky Jurásek, Hollý nebo Sajdl. Druholigový tým se nakonec obešel i bez nich. Letní příprava je u konce. „Každý je rád, že tato část přípravy končí. Škoda, že jsme se nemohli připravovat kompletní. Úroveň to mělo, tak snad budeme na sezonu dobře připraveni," pravil Peš, který polykal společně s dalšími hráči tréninkové dávky na stadionu U Červených domků, na zimním stadionu, v bazéně, v posilovně nebo na spinningu.

Na led se Drtiči přesunou v polovině letních prázdnin.

Přátelský fotbal

Hokejoví rozhodčí – SHK Hodonín 1:3 (1:1)

Branky: Ladislav Netopil – Jiří Goiš, Martin Špok, Martin Šenk

Rozhodčí: Igor Zima

Diváci: 60

Hokejoví rozhodčí: Radim Čech – Jaroslav Daniel, Lukáš Uřičář, Dušan Beťko, Marel Čejka, Jan Polášek, František Janás, Radek Janás, Tomáš Melich, Ladislav Netopil, Michal Hoza (Radim Slavka, Michal Bačák).

SHK Hodonín: Tomáš Bilický – Adam Svoboda, Matěj Charvát, Martin Šenk, Lukáš Vrba (46. Petr Pokorný) – Petr Peš, David Skočovský, Roman Průdek – Jiří Goiš, Martin Špok, Martin Miklík.