„Zápas splnil účel. Zahráli jsme si, poběhali, zasmáli se,“ řekl asi za všechny hokejista SHK Petr Peš.

Utkání hrané na hřišti v části Nesyt vyznělo jednoznačně lépe pro hokejisty, kteří hlavně v prvním poločase svého soupeře jednoznačně přehrály.

Padesát diváků se dočkalo branky hned v úvodní minutě. Střelu Holeše brankář výběru pouze s námahou vyrazil ke zcela osamocenému Tóthovi, který míč pohodlně dorazil do sítě. V dalších minutách hry si hokejisté vypracovali řadu šancí, brankou však skončila až střela nejlepšího hráče hokejistů Juráska. Ten potvrdil, že to umí nejen s hokejkou na ledě, ale i v kopačkách na zeleném pažitu.

Po změně stran zvyšovala na rozdíl tří branek nová akvizice pro nadcházející sezonu Martin Hollý, který se dokonce zápasu trefil ještě dvakrát. Vyzyvatelé se dostali ke slovu až po hodině hry. Nevytíženého brankáře Pokorného překonal Melich. Dalšími dvěma brankami v rozmezí pěti minut vnesl klid na kopačky hráčů SHK Hrtús. Na 7:1 zvyšoval patnáct minut před koncem Michal Kuba.

Osmou trefu přidal v 80.minutě špílmachr Jurásek. O dvě minuty později snížil z nařízené penalty Lidák. V závěru ještě zkorigoval výsledek organizátor celého fotbalového odpoledne Ladislav Netopil. V nastaveném čase zkompletoval svůj hattrick Hollý, který upravil na konečných 9:3.

„Fotbal mě baví, ale chtěl bych ho umět líp,“ sdělil Peš. Hodonínský centr si zatím náročnou přípravu pochvaluje. „Oproti minulým sezonám je o hodně tvrdší. Více se zaměřujeme na výbušnost, více pracujeme s činkami. Letos byla suchá část kompletně těžší,“ dodal Peš.

Výběr hokejových rozhodčí aTJ ASP Staropramen – SHKHodonín 3:9 (0:2)

Branky: 59. Melich, 82. Lidák z penalty, 87. Netopil – 52., 73. a 90. Hollý, 42. a 80. Jurásek, 65. a 70. Hrtús, 1. Tóth, 75. Kuba,

Diváci: 50

SHK Hodonín: Pokorný – Jurásek, Hoza, Hrtús, Peš, Průdek, Tóth, Podešva, Bauer, Šimeček, Šťastný, Kuba, Holeš, Hollý.