S Rohatcem prohrávaly po brankách Rosypálka 0:2, ale v závěru se jim podařilo srovnat na 2:2 a v penaltovém rozstřelu vyhrály 4:3, rozhodující penaltu proměnil Jiří Balous.

Rohatec tak nenapodobí jízdu z minulého ročníku poháru, ve kterém se dostal až do semifinále. Milotice se v 1. kole střetnou za týden s Podlužím.

Jen pro připomenutí, oba týmy se utkaly už minulý rok, Rohatec vedl po poločase 4:0 a nakonec vyhrál 4:2.

Nedělní zápas byl ale zcela jiný.

V Miloticích se hrál zajímavý a rušný fotbal s šancemi na obou stranách.

Již v 6.minutě skončil centr domácího Iva Kundraty na levé tyči Nezvalovy svatyně. Na druhé straně vychytal aktivního obránce Páleníka Nedvědický.

Ofenzivní půlhodinu zakončil úvodním gólem Rosypálek. Zvýšit mohl Páleník, který na výborného Nedědického nevyzrál. Posila z Kyjova se předvedla i zákrokem proti střele hostujícího kapitána Rezka. Ten se vrátil do Rohatce přes Varnsdorf a Šardice.

V závěru prvního poločasu dvakrát zahrozilo Agro. Nejprve v jasné šanci selhal Šeďa, následně nebezpečně pálil Šťastný.

Ofenzivní fotbal pokračoval i po změně stran. Domácí, kteří nastoupili bez zraněného Šifla i trenéra Neduchala měli ve druhé části mírnou územní převahu, ovšem nebezpečnější byl Slavoj. Problémy domácí obraně dělal hlavně rychlý Rosypálek, který se v 56. minutě pohodlně zbavil protihráče a za pomoci teče jednoho z domácích zadáků zvýšil.

S Miloticemi to v tuto dobu vypadalo všelijak. Obrat nastal až po odchodu zraněného Rosypálka. „Poranil jsme si stehenní sval. Musel jsem střídat,“ řekl autor obou rohateckých branek.

Domácím střídání naopak prospělo. Záložníci Měchura s Lamáčkem výrazně oživili hru Agra a zaveleli k obratu.

V 85. minutě si srazil přihrávku Iva Kundraty do vlastní sítě Zdeněk Snášel. Vyrovnání pak zařídil nejlepší hráč domácích sám.

„Takový ten fotbal někdy je. Udělali jsme během tří minut dvě velký chyby, které domácí dokázali potrestat,“ sdělil forvard Rohatce Zbyněk Rosypálek.

Penaltová loterie nakonec vyzněla lépe pro domácí. Zatímco za domácí neproměnil pouze Hofr, za Slavoj neuspěli Mikéska a Tomšej.

„Udělal jsem to trošku zajímavější,“ usmíval se při odchodu do kabin Lukáš Hofr.

Ten věřil v postup i za nepříznivého stavu. „Určitě ano. Máme kvalitní mančaft. Dneska nám to sice moc nešlo, ale v závěru jsme potvrdili, že máme naběhané a výsledek jsme dokázali srovnat,“ dodal Hofr.

Milotice – Rohatec 2:2 (0:1), 4:3 na pokutové kopy
Branky: 85. Zdeněk Snášel vlastní, 88. I. Kundrata, rozhodující penalta Balous – 33. a 56. Rosypálek.
Rozhodčí: Jonáš – Dohnálek, Monček.
Diváci: 130
Milotice: Nedvědický – Zajíc, Holub, L. Kundrata (46. Balous), Šeďa – Budík (67. Měchura), Vaněk, Šťastný, F. Kundrata (78. Lamáček) – I. Kundrata, Hofr
Rohatec: Nezval – Doležal, Z. Snášel, Zicho, Páleník- Duchoslav, Rezek, D. Snášel, Mikéska – Stanický, Rosypálek.
Penaltový rozstřel: Mikéska neproměnil, Vaněk 1:0, Tomšej neproměnil, I. Kundrata 2:0, Páleník 2:1, Šťastný 3:1, Duchoslav 3:2, Hofr neproměnil, Rezek 3:3, Balous 4:3