Průměrný duel diváky rozhodně nenadchl. Ani jeden z týmů si mnoho brankových příležitostí nevypracoval. Olejářům nakonec stačil ke třem bodům jediný gól.

V 54. minutě utekl po pravé straně Kotásek, který našel v pokutovém území soupeře nekrytého dorostence Nešpora a mladý náhradník levou nohou z voleje prostřelil z jedenácti metrů bezmocného gólmana Motyčku. Nervózní Blatnice se už na odpověď nezmohla.

„Bylo to vyrovnané, vyhrocené a místy až zbytečně tvrdé utkání. Většinu času se hrálo mezi šestnáctkami. Diváci viděli průměrný fotbal. Nakonec jsme byli o něco šťastnější," uvedl domácí kouč Zdeněk Bobot, který v závěru první půle přišel o zraněného útočníka Šrédla.

Toho nahradil právě hrdina nedělního duelu, Nešpor. Zápas pro zranění nedohráli ani Sladký s Miroslavem Chvátalem.

Předčasně pod sprchu odešli i Jakub Cícha s Vavříkem. Ty však do kabin poslal hlavní rozhodčí, který dvojici Blatničanů ukázal červenou kartu.

„Mám na to svůj názor, ale veřejně ho prezentovat nebudu. Rozhodčí prostě hráče vyloučil, takový je fakt," uvedl hostující trenér Jaroslav Bíla.

Zkušený kouč se ale na sudí nevymlouval. „Utkání jsme bohužel nezvládli. Z naší strany to bylo slabé. Život jde ale dál," řekl Bíla, který měl k dispozici ve Vacenovicích kompletní tým.

Výkon Blatnice opravdu zůstal na hřišti Mogulu za očekáváním. V prvním poločase zahrozil pouze Štefánek. Jeho únik po křídle odvrátila domácí obrana.

Ve druhé půli se dvakrát ocitl ve slibné šanci Dušan Macko. Ani on však na pozorného gólmana Žiga nevyzrál. Blatnici srazilo do kolen kromě Nešporovy branky také vyloučení Jakuba Cíchy. Ten uviděl za faul na unikajícího Nedvěda v 58. minutě červenou kartu.

V poslední minutě navíc neudržel nervy na uzdě Vavřík, který zbytečně zajel zezadu do domácího zadáka Šťastného a za tvrdý a zcela zbytečný zákrok musel rovněž z trávníku.

Favorizovaní hosté na zvrat neměli. „Domácí dali branku a my ne, což nakonec rozhodlo," pravil Bíla, který měl k výkonu svého týmu značné výhrady. „Za celý zápas jsme měli pouze dvě šance, což je na druhý tým tabulky málo. Bohužel jsme se nedokázali přizpůsobit agresivní hře soupeře. Místo toho, abychom se věnovali svému výkonu, starali jsme se o jiné věci, což bylo samozřejmě špatně," pronesl zkušený kouč.

Pod svatým Antonínkem tak mají celý týden o čem přemýšlet.