„Přišlo zranění a několik vyloučení. Zahazovali jsme šance,“ hodnotil předseda klubu Josef Hoch. „Jednoznačný cíl pro jaro je záchrana. Budeme bojovat o to, abychom nespadli a soutěž udrželi.“

Tým se trápil. Během třinácti zápasů dokráčel k průměru jednoho vstřeleného gólu na zápas.

„Citelně nám chyběl střelec, který by dokázal proměnit šance,“ komentoval Hoch mnohdy ofenzivní nemohoucnost mužstva.

V zimě se do kádru dubňanského Baníku vrátí pětice fotbalistů, kteří strávili úvodní polovinu sezony na hostování v jiných mužstvech.

„Kádr ještě doplníme, ale všechno je zatím v jednání. Konkrétní jména budou jistá později,“ hovořil předseda o změnách, které klub postihnou o přestávce.

Nejistá situace je navíc v případě Tibora Trávníčka, u kterého hrozí operace kolene. V útoku Hoch rád přivítal návrat Pavla Šalšy, jenž se vrací z hostování v Kosticích.

„Potřebujeme navíc doplnit střed zálohy a obrany zkušeným hráčem,“ sdělil funkcionář.

I přes všechny špatné zprávy a výsledky je v centru dubňanského mužstva pozitivní bod. Milan Dohnálek. Zkušený hráč patřil k jednoznačným tahounům.

Jak si rozumí s míčem předvede i na zimním turnaji, který v Dubňanech začíná v polovině ledna. Zúčastní se ho deset týmů. Domácí celek na něm už povede nový trenér, kterým se stal Cyril Blahůšek. Ten s aktuálně posledním celkem soutěže vyrazí i na soustředění na Mlýnky.

„Věřím, že soutěž zachráníme. Uděláme pro to všechno,“ uzavřel Hoch.