Po pádu z I.A třídy přišel špatný podzim i o soutěž níž. „Skončili jsme na posledním místě tabulky s pouhými sedmi body a hrozbou sestupu do okresního přeboru,“ zavzpomínal předseda Baníku Josef Hoch.

V té době byl kádr složený z odchovanců a kvůli zranění byl často doplňovaný dorostenci. „Z toho vyplynula i následná rezignace trenéra Pavla Ševely. V zimní přestávce jsme proto oslovili s nabídkou Cyrila Blahůška,“ vysvětluje Hoch.

Kromě nové kouče, se vrátili do Baníku z hostování Šalša s Ryškou a navíc přišli se zkušenostmi z vyšších soutěží Janík, Pochylý a Kalfař. „Již na zimní turnaji byl znát lepší herní projev mužstva a do jarní části se šlo s odhodláním zachránit B třídu,“ přiblížil šéf dubňanského Baníku.

Už od prvních jarních kol byla znát změna. Zelenočerní začali sbírat body jak doma, tak venku. „Bilance jara sedm vítězství, čtyři remízy a pouhé dvě prohry hovoří za vše. Nakonec jsme skončili devátí s dvaatřiceti body,“ hodnotil úspěšnou část sezony Josef Hoch.

Ten dále uvedl, že klub chce zachovat složení mužstva i pro nastávající ročník, s tím, že jej doplní kapitán dorostu David Ilčík. „V současné době jednáme o hostování, případně přestupu hráčů do Dubňan. V nastávající sezoně se chceme pohybovat v horních patrech tabulky a hrát atraktivní fotbal pro potěšení našich fanoušků,“ dodal Hoch.

Seriál přípravných zápasů zahájí fotbalisté Baníku v sobotu v Rohatci. Následující víkend se představí v Mutěnicích a pak ve Svatobořicích. Generálkou na vstup do I.B třídy bude pohárový duel se Bzencem, který se hraje 4. srpna.