Domácí trenér Milan Bidmon výsledek bral. „Těžko říct, zda je remíza spravedlivá. Měli jsme dost šancí na to, abychom nějaký gól dali. Ale na druhé straně jsme branku neinkasovali a vzadu jsme zase udrželi nulu," uvedl kouč Dubňan, který dal tentokrát prostor zkušenému brankáři Myšákovi, jenž podal spolehlivý výkon a mužstvo podržel.

Domácí tým, který nastoupil bez Krejčiříka, byl aktivnější než soupeř z Vyškovska, ale ve finální fázi a koncovce nebyl přesný. Ve vyložené pozici se dvakrát ocitl Michal Soldán, který míč netrefil. Zpětná přihrávka Koryčánka zase nenašla adresáta. „To byly šance, které jsme měli proměnit," ví Bidmon.

Bučovice přijely do Dubňan s defenzivní taktikou. Hosté pozorně bránili, kouskovali hru a místy i zdržovali. Hosté spoléhali na brejky, obávaní útočníci Bil se Svobodou ovšem příliš prostoru nedostali. Bučovice zahrozily v první půli pouze jednou, když balon skončil na břevnu Myšákovy svatyně. I po přestávce měl Baník herně navrch, ale zakončení nebylo přesné. Naproti tomu domácí při střele podržel Myšák. „Hosté si přijeli pro bod, který mají. Já nejsem taky nijak zklamaný. Prostě jsme neprohráli a v tabulce se držíme nahoře," řekl Bidmon. Toho mrzí pouze zranění útočníka Koryčánka, který si natáhl sval a v 67. minutě přenechal své místo dorostenci Bidmonovi. V závěrečné čtvrthodině se na trávník dostal i uzdravený stoper Janík.

Rozhodly slepené branky

Fotbalisté Blatnice přerušili na hřišti posledního Mikulova nepříznivou sérii čtyř zápasů bez výhry a na jaře podruhé brali všechny body. Celek z Veselska ve 20. kole první A třídy zvítězil přesvědčivě 4:1. Hosté sobotní duel rozhodli třemi brankami v rozmezí od 52. do 65. minuty. Vítěznou trefu obstaral Jan Novotný.

Blatnice přijela do Mikulova oslabená o několik hráčů. Kouč Jaroslav Bíla postrádal především Dušana Macka se Štefánkem. Ve 22. minutě navíc pro zranění střídal Schmeister, jehož místo zaujal Denis Lipár. V té chvíli ale Blatnice prohrávala. Pálava totiž zaskočila soupeře hned v 5. minutě, kdy otevřel skóre Halčišák. Hosté stačili do přestávky srovnat. Pokutový kop proměnil Nikola Hrbek. Klíčové chvíle však přišly až po změně stran. Blatnice strhla vedení na svoji stranu v 52. minutě. Trefil se Jan Novotný. Vzápětí na 3:1 zvýšil Peřina a bylo rozhodnuto. Domácí se sice snažili, ale na zvrat neměli. Blatnice hrála dobře, v 65. minutě navíc přidala další branku. Gólový účet uzavřel Vyskočil. V pohodě hrající hosté zbytek utkání bez problémů zvládli a do tabulky si připsali tři body. „Jsem rád, že jsme utkání takto zvládli. Střetnutí určitě nebylo jednoduché, domácí bojovali, ale my jsme byli produktivnější a proměnili šance," uvedl blatnický trenér Jaroslav Bíla.

Zatímco celek z Veselska se díky výhře udržel ve středu tabulky, šance posledního Mikulova na záchranu v první A třídě se opět snížila.