Hostující trenér Milan Bidmon byl po víkendovém střetnutí spokojený. „Jsem rád, že jsme venku získali další body. Výsledek je pro nás příznivý, utkání ale v žádném případě nebylo jednoduché," uvedl dubňanský kouč, který měl velké problémy se složením základní sestavy.

Baníku totiž v sobotu scházelo sedm hráčů základní sestavy. Celek z Hodonínska v Břeclavi nastoupil bez mazáků Janíka s Pochylým, útočníka Koryčánka, Soldána, Krejčiříka, Horného či Rešky. Prostor mezi dubňanskými muži tak dostali hráči mladšího dorostu Hodonína Skřivánek s Jahodou nebo další talent Chaloupka. Do hry zasáhli i další mladíci Bidmon, Klečka a Kotásek. „Na to, že jsme sestavu dávali stěží dohromady, musím kluky za výkon pochválit. Hlavně směrem dopředu to bylo velmi dobré," uvedl Bidmon.

Hrstka diváků viděla oboustranně útočný fotbal, a pokud by hráči proměnili všechny vyložené příležitostí, skončil by duel dvojcifernou přestřelkou. „Stejně jako před týdnem s Lednicí to mohlo být třeba 10:10. Škoda, že na stadionu nebyli téměř žádní diváci. Zápas se hrál pro dvacet lidí z Dubňan," řekl kouč Baníku.

Hostům patřil úvod utkání. V první šanci se ocitl Beker, který šel sám na břeclavského gólmana Hübla, ale neuspěl. Hrající kouč hodonínského dorostu se prosadil až ve 33. minutě, kdy udeřil po přihrávce Jahody. Hráči MSK mohli v první půli několikrát srovnat, ale čtyřicetiletý brankář Myšák předvedl několik parádních zákroků. „Staňa nás podržel," pochválil Bidmon zkušeného gólmana.

Dubňany mohly jít do kabin s větším náskokem, ale další příležitosti zůstaly nevyužity. Ve 44. minutě navíc kapitán Habáň neproměnil penaltu nařízenou za faul na Bekera, když z deseti metrů napálil pouze břevno.

Baníku vyšel i nástup do druhého poločasu. Sviták nejprve v 55. minutě po přihrávce Silného zvýšil na 2:0 a následně povedenou křižnou ranou do šibenice udeřil znovu.

Hosté mohli ve zbytku utkání přidat další góly, ale střela Bekera ani dorážka Bidmona mladšího se neujaly. Na druhé straně čaroval výtečný Myšák, který vychytal Dvořáka, Lapina i Netopilíka.

Břeclavské béčko se prosadilo až v závěru. Na konečných 3:1 upravil střídající Krevňák. „Jsem rád, že jsme potvrdili slušnou formu a vyhráli. Obrana sice byla trošku horší, ale na druhé straně hrálo se nahoru dolů, takže se bylo na co dívat," dodal Bidmon.