Oba týmy dělbu bodů a výsledek braly. „Neprohráli jsme, což je důležité," uvedl hostující trenér Milan Bidmon.

Stejně po sobotním utkání mluvil i jeho protějšek. „Chtěli jsme doma vyhrát, ale bodu si vážíme, protože Dubňany byly ve druhém poločase lepší a v poli nás přehrály. Někteří naši hráči nastoupili se sebezapřením, což bylo v herním projevu vidět," pronesl kouč ratíškovického Baníku Petr Kopl.

Dvě stovky diváků opravdu žádnou strhující podívanou neviděly. První poločas ovlivnila situace z 16. minuty, kdy hostující krajní bek Hlaváč při odkopu balonu fauloval dorážejícího Jaromíra Kotáska a sudí Štipčák správně nařídil pokutový kop. Domácí záložník po nešťastném zákroku putoval do nemocnice na vyšetření. „Mám něco s lýtkem. Mimo hru budu tak měsíc," hlásil po návratu na stadion Jaromír Kotásek.

Míč si na bílý puntík postavil domácí stoper Petr Kotásek. Čtyřiatřicetiletý zadák se neukvapil a s přehledem poslal balon mimo dosah bývalého spoluhráče Myšáka.

Další tutovky Ratíškovice v úvodní části neměly. Za zmínku stojí pouze dalekonosná střela Martina Korduly a hlavička Petra Kotáska, který po standardní situace mířil mimo. „První poločas byl vyrovnaný," uvedl Kopl.

Ani Dubňany v první půli příliš nebezpečné nebyly. Nejblíže vyrovnání byl Koryčánek. Jeho střelu odvrátil z brankové čáry jeden z domácích obránců. Jinak hosté protivníka příliš nezlobili. „První půle nebyla z naší strany dobrá. Byli jsme zakřiknutí, hráli bez pohybu a scházel nám nápad. Probudili jsme se až po vstřeleném gólu," řekl Bidmon.

Vyrovnání přinesla parádní rána útočníka Michala Soldána. Jednadvacetiletý mladík napálil odražený balon z pětadvacet metrů nechytatelně do sítě. „Střelu jsem vůbec neviděl," krčil rameny domácí brankář Jiří Chromý.

Dubňany, kterým scházeli pouze Krejčiřík se Silným, za nerozhodného stavu 1:1 ožily. Hosté měli ve zbytku utkání jasně navrch, z trvalé převahy ale druhou branku nevytěžili. Rozhodnout mohl Pochylý. Jeho hlavičku však pozorný ratíškovický gólman chytil.

Ve vyložené šanci pak selhal kanonýr Koryčánek, na Chromého si v závěru nepřišel ani Soldán.

Domácí ve druhé půli nestíhali, přesto mohli po ojedinělém úniku Macka duel rozhodnout. Kundrata ale střílel z vyložené pozice slabě. „Náš výkon ve druhém poločas byl opravdu výborný. Soupeře jsme jasně přehráli. Škoda, že jsme nepřidali druhý gól," pravil Bidmon.

Domácí vysvobodil až závěrečný hvizd sudího Štipčáka. „Dubňany byly minimálně o třídu lepší soupeř než Dražovice. Navíc nemáme široký kádr a lavička není tak kvalitní jako třeba v Dubňanech. Ve druhé půli jsme Myšáka skoro neohrozili," dodal Kopl.

Oba okresní zástupci získali v úvodních dvou kolech první A třídy čtyři body a drží se se v horní polovině tabulky.