Byl to právě mladší syn dubňanského trenéra, který čtvrt hodiny před koncem ukončil střelecké trápení hostujícího týmu i čekání na gól. Bidmonova dorážka po přihrávce Pochylého přinesla Dubňanům nejen tři cenné body, ale také prodloužení série bez porážky na sedm utkání. Rakvice naopak před vlastním publikem poprvé v sezoně vyšly naprázdno.

Hosté, kterým kromě zraněného kanonýra Koryčánka scházeli také Horný se Silným, mohli první jarní duel rozhodnout už v úvodní pětiminutovce, Baník ale všechny tutovky zahodil. Proti rakvickému brankáři Strýčkovi neuspěli Soldán, Chaloupka ani Sviták. „Za čtyři minuty to mohlo být 4:0 a nebylo co řešit,“ říká hostující trenér Milan Bidmon.

Jeho tým se ale po dlouhé zimní přestávce střelecky soužil. Rakvice tak nebezpečné nebyly, přesto v domácím prostředí rovněž několikrát zahrozily. Dubňany však byly herně lepší a častěji se tlačily do zakončení. Celek z Hodonínska houževnatého protivníka po přestávce přehrával, skóre se ovšem dlouho neměnilo. Střídající Kordula neuspěl samostatném úniku, osamocený Soldán zase po standardní situaci minul soupeřovu branku.

Rozhodnutí padlo až v 76. minutě. Dubňanský kapitán Pochylý potáhl míč, naservíroval jej Bidmonovi, který jej uklidil přesně k tyči. Gólman Strýček neměl proti umístěné dorážce nárok. „Naše výhra je zasloužená. Ve druhém poločase jsme soupeře jasně přehráli. Pokud bychom proměnili všechny šance, byl by výsledek ještě příznivější. Třem bodům jsme ale rádi. V Rakvicích totiž před námi nikdo nevyhrál,“ upozornil Bidmon.

Rohatec hrál ve Velkých Pavlovicích bez branek

Bez branek skončil nedělní duel Rohatce ve Velkých Pavlovicích. Hostující trenér Marek Antoš dělbu bodů bral. „Byl to remízový zápas,“ řekl po úvodním jarním duelu kouč hostujícího Slavoje.

Zatímco podzimní vzájemné střetnutí skončilo výhrou Rohatce 5:2, na Břeclavsku se diváci branek nedočkali. V prvním poločase měli o něco více ze hry hosté, kteří se dostali do několika slibných příležitostí. Rohatečtí hrozili ve Velkých Pavlovicích hlavně po standardních situacích. Petr Bidmon nejprve hlavičkoval z malého vápna nad, vzápětí po Vaškově přihrávce mířil znovu nepřesně.

Balon ve vyložené pozici netrefil po další Vaškově hlavičce ani stoper Netík. Domácí tým v první půli příliš nebezpečný nebyl. Po přestávce ale fotbalisté Velkých Pavlovic přidali a dlouhými nákopy se začali dostávat do zakončení. Domácí zahrozili po několika standardních situacích, Rohatečtí ale několik nepříjemných závarů ve vlastní šestnáctce ustáli. Jeden těžký zákrok si připsal zkušený gólman Horecký. Posila z Mutěnic při své soutěžní premiéře v novém dresu vytáhla z čáry balon na roh. Při další nebezpečné hlavičce domácího hráče z deseti metrů Horecký zasahovat nemusel.

Celek z Hodonínska se ve druhém poločase soustředil spíše na defenzivu, ofenzivní výpady Rohatce tak nebezpečné nebyly. Ve finální fázi hostům scházela myšlenka i přesnost. Centry a nákopy zase odvrátila pozorná domácí obrana. „Posledních dvacet minut to byl spíše boj mezi šestnáctkami,“ uvedl Antoš.

Rohatecký kouč byl s úvodním jarním vystoupením spokojený. „Hlavně směrem dozadu jsme odehráli slušný zápas. Po dlouhé době jsme taky nedostali gól,“ připomněl Antoš, který na hřišti ve Velkých Pavlovicích v neděli dopoledne postrádal marody Tomšeje a Homolu.