Na výhře Boršic se slušným výkonem podílel i zkušený brankář Petr Drobisz. Osmatřicetiletý gólman, který chytal ligu za Jablonec nad Nisou nebo Olomouc, přišel do třetího týmu zlínského krajského přeboru na hostování ze Slovácka, kde pomáhá jako trenér u mládeže. „Petr Remeš tu dneska nebyl, tak chytal Drobisz. Věřím, že spolu vytvoří kvalitní dvojici. Zatím nevím, kdo bude jednička a kdo dvojka," uvedl trenér Boršic Pavel Šimeček. Drobisz patří mezi známé postavy české ligové scény. Spolehlivý gólman se kromě skvělých výkonů proslavil také aférou, kterou před šesti lety rozpoutal majitel Bohemians Praha Karel Kapr. Ten prohlásil, že v květnu 2009 před prvoligovým zápasem Bohemians Praha s Olomoucí nabídl Drobisz jeho hráčům úplatek tři sta tisíc korun. Kapr prý fotbalistům poradil, aby úplatek převzali s tím, že pak pokus o uplácení oznámí policii.

Drobisz nakonec po mnohaletých tahanicích odešel od soudu bez trestu a vypršel mu také osmnáctiměsíční zákaz činnosti, který mu udělila disciplinární komise FAČR. V nejvyšší soutěži chytal naposledy 14. října 2011 za Olomouc při zápase v Českých Budějovicích. V sezoně 2013/2014 se znovu objevil v bráně Znojma proti Spartě.

I když rodák z Třince uvažoval o angažmá v Rakousku, nakonec se na spolupráci dohodl s Boršicemi. Že bude mužstvu z Uherskohradišťska platný, ukázal hned v sobotu. Dubňanští střelci totiž na vysokého brankáře za devadesát minut nevyzráli.

Nejblíže ke gólu měl ve druhém poločase Koryčánek. Šance nejlepšího střelce dubňanského zimního turnaje však skončila na tyči.

Stejně jako rychlonohý forvard dopadli i Šalša s Knotkem. Na druhé straně ani Boršice nebyly v koncovce přesné. Co nechytil brankář Novotný, skončilo mimo. Rozhodnutí nakonec padlo až v samotném závěru, kdy odražený balon zblízka doklepl do sítě Kaspřák.

„Remíza by asi byla spravedlivější, protože oba týmy si vytvořily několik šancí. Bohužel jsme v poslední minutě inkasovali zbytečný gól," uvedl kouč Dubňan Cyril Blahůšek. Ten měl k dispozici až na stopera Hlaváče, který je po operaci kolena, kompletní tým. Dres Dubňan navlékli i Mokrý s Knotkem z Hodonína či Slovák Rehák, který na podzim působil v Lanžhotě. „Je u nás na zkoušce. Máme o něj stejně jako o Matůškoviče zájem. Trénují ale v Kyjově, tak uvidíme, jak jednání dopadnou," řekl Blahůšek.

Zkušený trenér své svěřence po posledním střetnutí i přes těsnou porážku chválil. „Výkon hodnotím pozitivně. Kluci hráli proti silnému soupeři dobře," pronesl.

Spokojený s výsledkem a předvedenou hrou byl i Pavel Šimeček. Jeho tým byl nakonec šťastnější. „Bylo to oboustranně kvalitní utkání. V prvním poločase byly lepší Dubňany, po změně stran jsme zase měly herní převahu my. Nepříjemný vítr udělal hodně. Možná by bylo lepší, kdyby oba týmy daly góly z jiných akcí, ale nakonec se štěstí přiklonilo k nám," prohlásil bývalý obránce Kyjova, který o víkendu postrádal Frantu, Dušana Klvaňu a Zacha. Sobotní duel nedohrál šikovný středopolař Šustr. „Hodně mě jeho zranění mrzí, protože Venca je kvalitní záložník. Snad to bude jenom nějaké natažené," doufá Šimeček.

Ratíškovice – Vacenovice odloženo. Ratíškovice mají na Zimním turnaji v Dubňanech smůlu. Po Bzenci odložily Baníku přípravný duel také sousední Vacenovice, které kvůli početné marodce nedaly mužstvo dohromady. „Poprvé jsme to ještě přešli, ale teď už nám to celkem vadí. Chápu, že řádí chřipková epidemie, hráči jsou na horách nebo v práci, ale přece není možné, aby oddíl, který má dvě družstva dospělých a jeden dorost, nedá dohromady jedenáct fotbalistů," zlobil se ratíškovický kouč Petr Kopl. „Přitom v týdnu bude mnohem složitější dostat kluky na hřišti," přidal šedesátiletý trenér, kterému rovněž v polovině února schází několik tradičních opor. „Třeba minulý týden s Dubňany nám chybělo šest hráčů a taky jsme se na nic nevymlouvali a utkání odehráli," připomněl Kopl.

Vedení Mogulu odložení utkání mrzelo, ale jinou volbu nemělo. „V pátek na tréninku jsme měli tři hráče a nemělo smysl jet na zápas s torzem," uvedl sekretář vacenovického klubu Marián Steinhübel.

Zimní turnaj Dubňany 2015

Výsledky 4. kola: FK Baník Dubňany – SK Boršice 0:1 (0:0), 90. Petr Kaspřák. FK Baník Ratíškovice – SK Mogul Vacenovice odloženo.