Zbytečně nervózní duel, na kterém stovka diváků řádně promrzla, ovlivnil ostrý zákrok Štěpána Antoše. Milotiký mladík nohou trefil na zemi ležícího brankáře Dubňan Ševelu a po zásluze uviděl červenou kartu. Agro hrálo téměř celý druhý poločas o deseti. Baník přesilovku využil a po zásluze si připsal tři body. „Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Od začátku jsme měli více ze hry i více šancí,“ řekl trenér Dubňan Pavel Ševela, který dostal od kouče Blahůška papírek se základní sestavou. „Bylo to bez problémů. Janík s Pochylým si to pohlídali na trávníku sami,“ uvedl Ševela.

Domácí se proti Agru dlouho nemohli střelecky prosadit. Baník si vytvořil trvalou územní převahu a řadu standardních situací. Sviták hlavičkoval po rohu mimo, trestný kop Šalši zneškodnil brankář Nedvědický. Dubňanský kanonýr pak mířil vedle. Více toho Šalša nestihl. Kvůli zranění přenechal své místo v dubňanském útoku mladíkovi Baťovi. V závěru první půle nebezpečně hlavičkoval po Štosově rohu Tomáš Pochylý.

Branky se Dubňany dočkaly krátce po změně stran. Sviták tvrdou ranou překonal Nedvědického. Milotice se proti hrajícím Dubňanům nemohly pořádně prosadit. V 52. minutě přehnal důraz dorostenec Agra Novák a po ostrém zákroku do Ševelova obličeje předčasně putoval do sprchy.

Další zbytečný zákrok udělal o pět minut později Zajíc. Štos však penaltový faul na Kose nepotrestal. Další možnosti měl Baťa, který pálil z dobré pozice vysoko nad. Definitivní uklidnění přinesla až druhá branka, kterou pět minut před koncem vstřelil Pochylý.

Zajímavý zápas plný ostrých zákroků a zbytečných faulů skončil zaslouženou výhrou Baníku. „Jsem spokojený, jak kluci bojovali. Na zápas jsme totiž přijeli rovnou ze soustředění, kde kluci dostávali pořádně zabrat. Už před zápasem toho někteří měli plné zuby. Na to, že jsme hráli téměř poločas o deseti, je to pro nás slušný výsledek,“ pravil trenér Milotic Robert Chlustina, který do sestavy zařadil Robina Habáně. „Zatím ho zkoušíme. Ještě nejsme domluveni,“ uvedl Chlustina.

Toho atraktivní zápas nepřekvapil. „Jako vždy to bylo s Dubňany vyhecované. Kluci se v takovém přáteláku akorát zbytečně pokopali,“ nabídl svůj pohled Chlustina. Ani domácí se po utkání nedivili. „Je to malé derby. To k tomu prostě patří,“ mávl rukou Ševela.

V dalších zápase šestého kola vedl Vlkoš po prvním poločase nad o dvě třídy výš hrajícími Vacenovicemi 4:1, vítězství se ale nakonec nedočkal. Mogul ve druhé půli třemi góly duel alespoň srovnal. Dvakrát se za olejáře trefil Michal Voříšek. Ve druhém sobotním utkání deklasovala Jablonice domácí B tým 8:2. V neděli se pak na další výhru natrápily Ratíškovice, kterým tři body zajistil z penalty stoper Machala. Vedoucí Vracov měl o víkendu volno.

FK Baník Dubňany – Agro Milotice 2:0 (1:0)

Branky: 47. Sviták, 85. Tomáš Pochylý
Rozhodčí: I. Zima – Tománek, Voříšek
Červená karta: 52. Štěpán Novák (Milotice)
Diváci: 100
Dubňany: Ševela – Vacenovský, Janík, Trávníček, L. Křižan – Štos, T. Pochylý, Kalfař, Kos (73. Šrůtka) – Šalša (34. Baťa), Sviták (64. T. Příkazský).
Milotice: Nedvědický – Šeďa, L. Holub, Neduchal, Zajíc – Měchura, Hroudný, Habáň, Gergel, – Hofr, Šťastný. (L. Kundrata, Š. Novák)