Po Šardicích a Mutěnicích tak vyrostla na Hodonínsku další umělka. Ta nahradila nevyhovující škvárovou plochu.

Původní povrch škvárového hřiště, ze kterého se prášilo tak, že nadávali i někteří místní starousedlíci, se nejprve odbagroval. Firma udělala zpevněný podklad včetně drenáže na odtok dešťové vody a na to pak položila umělou trávu, kterou posypala ještě pískem.

„Je to samozřejmě srovnatelné. Když se Bombarďáci sejdeme, říkáme si, jak rádi bychom si zahráli na solidní škváře,“ řekla s úsměvem legenda okresního fotbalu a trenér dubňanské mládeže František Kordula.

A pokračovala "Tato tráva je jedna z nejkvalitnějších. Je to více než třetí generace. Trávu testujeme od 20. července. Kluci sami řekli, že i přírodní tráva je oproti umělé tvrdá. Myslím si, že pro celé Dubňany i pro okolí je to velká výhoda. Už jenom proto, že děti na tom mohou za jakéhokoliv počasí trénovat. Je to nádhera," zářil radostí Kordula.

Ten společně s ředitelkou místní základní školy Zdenkou Šindarovou a se zástupcem komise tělovýchovy slavnostně otevřeli novou trávu.

Na vše dohlíželi i předseda Jihomoravského fotbalového svazu Pavel Blaha, předseda okresního fotbalového svazu Petr Kotásek, starosta Dubňan František Tříska a zástupci fotbalového oddílu.

„Chtěl bych nám všem popřát, aby nám tráva dobře sloužila. Věřím, že sehraje v životě mladých kluků důležitou roli. A snad si toho budou také trochu vážit,“ řekl na úvod starosta Dubňan František Tříska.

Po slavnostním úvodu se začal hrát fotbal. V mládežnických zápasech se domácím mladíkům dařilo. V zahajovacím utkání se předpřípravky domácího Baníku a sousedních Ratíškovic rozešly bez branek. V dalších zápasech již kralovaly Dubňany. Přípravka porazila Ratíškovice 2:0, mladší žáci přehráli stejného soupeře 3:0 a duel starších žáků skončil těsným vítězstvím domácích 2:1.

Slavnostní otevření umělé trávy zakončil zápas mezi bývalými hráči Dubňan a Ratíškovic. Čestný výkop provedl odchovanec Baníku Dubňany a bývalý ligový hráč Ostravy Jan Zemánek.

Samotný duel nabídl kromě šesti branek i další pohledné akce a řadu zajímavých fotbalových momentů. Hosty poslal do vedení Bábíček. Tentýž hráč pak zvýšil po milimetrové přihrávce předsedy OFS na rozdíl dvou branek. Nejaktivnější hráč zápasu Josef Bábíček pak překonal domácího gólmana po třetí. Dubňany se gólu dočkaly až po dvaceti minutách hry. Ovšem radost bývalým domácím hráčům pokazil v závěru prvního poločasu Blahůšek, který proměnil penaltu.

Po změně stran tempo hry trošku opadlo, diváci lační po gólech se museli spokojit s jedinou trefou. Domácí ve druhém poločase snížili na konečných 2:4.

Poté potěšili domácí diváky i fotbalisté prvního týmu, když v mistrovském utkání I.B třídy porazili Rakvice 2:1.

Výsledky:
Předpřípravka: Dubňany – Ratíškovice 0:0
Přípravka: Dubňany – Ratíškovice 2:0
Mladší žáci: Dubňany – Ratíškovice 3:0
Starší žáci: Dubňany – Ratíškovice 2:1
Staří páni: Dubňany – Ratíškovice 2:4 (1:4)
I.B třída, sk. C: Dubňany - Rakvice 2:1 (2:0)