Drobný záložník Ota Duchoslav rozhodl tradiční derby v krajském přeboru: dvěma góly setnul poslední Kyjov. „Odehrál jeden z nejlepších zápasů, jeho branky derby rozhodly. Ale makalo celé mužstvo," chválil svěřence kouč Milan Bidmon.

Jednadvacetiletý šikula si zápas od úvodního hvizdu užíval. Těžký terén mu svědčil. Hýřil pohybem, dařili se mu kličky, dobře přihrával a dvakrát byl na správném místě. „Osm měsíců jsem nedal branku. Nejsem gólový hráč. Více nahrávám, než střílím. Vůbec jsem nevěřil, že to tak dopadne,“ usmíval se ještě na hrací ploše Ota Duchoslav.

Jeho první gólová chvíle přišla v 35. minutě. Po rohovém kopu Kotáska dopravil balon v nepřehledné situaci do sítě. „Odrazil se ke mně míč a pověsil jsem to pod břevno,“ popisoval situaci jednadvacetiletý fotbalista. A druhý gólový moment? „Tomáš Kotásek to potáhl po pravé straně, pravačkou to dal podél brankové čáry. Myslel jsem, že brankář vyběhne, ale zůstal na místě a už bylo jednoduché dát míč do prázdné branky,“ řekl Duchoslav.

Náročný duel tak ovládl Baník, který venku vyhrál po roce. „Bylo to fanoušky. Ti nám hodně pomohli. Byli naším dvanáctým hráčem. S nimi se hrálo fakt bezvadně. Když slyšíte, jak skandují, to je motor do zad,“ chválil věrné příznivce Duchoslav. Na podobnou atmosféru nejsou okresní fotbalisté zvyklí. I když derby si podobou kulisu určitě zaslouží. Navíc Ratíškovice byly před zápasem v Kyjově v kritické situace. Jen výhra mohla udržet Baník ve hře o záchranu.

„Věděli jsme, že zápas v Kyjově bude pro nás téměř existenční. Všichni jsme se po remíze s Velkou zvedli a bojovali jako tým,“ pravil bývalý hráč Rohatce. „Začátek jsme měli špatný, střed nám noc nehrál, dělali jsme chyby. Ale pomohla nám vyrovnávací branka Michala Voříška, který hrál výborně. Po druhém gólu jsme se zvedli a třetí branka Kyjov totálně zlomila,“ pokračoval. „Byl to moc těžký zápas. Ale konečně jsme venku získali tři body,“ dodal.

Duchoslav opět nastoupil na svém oblíbeném místě krajního záložníka. V útoku se proti celku z Horňácka trápil. „Určitě mi více svědčí kraj zálohy. Jsem typ, který dává míč hned od nohy. Hledám hráče spíše centry. Na kraji zálohy mám i více prostoru,“ uvedl technický středopolař.

Baník tak po sedmé letošní výhře i nadále živí na záchranu soutěže. „Nechci předbíhat. Ve hře je dvanáct bodů. Zachránění zdaleka nejsme. Musíme vyhrát další kolo v Ivančicích. Makat pořád naplno, nesmíme nic vypustit,“ pronesl Duchoslav.