Vyrovnaný, ale průměrný duel poznamenaly i dva neproměněné pokutové kopy. V prvním poločase selhal forvard Ždánic František Snášel, po změně stran přestřelil branku Matěj Tychtl. „V životě jsem kopal pouze dvě penalty a ani jednu jsem nedal. Na další už hodně dlouho nepůjdu,“ tvrdil v kabině Moravan Tychtl.

Nutno podotknout, že oba exekutoři kopli penaltu dost mizerně. Nevydařené pokusy přesně zapadly do celkového obrazu hry. Oba týmy podaly průměrný výkon, ve druhé půli ale byly Ždánice přece jenom fotbalovějším týmem a vítězství si přece jenom o malinko více zasloužily. „Tři body do tabulky jsou dobré, ale s kvalitou hry nemohu být ještě spokojený. Do zápasu ale jdeme z plné přípravy, takže po hráčích nemohu chtít žádné zázraky,“ uvedl trenér Kova Milan Heisner.

Ten měl v neděli po obědě k dispozici téměř kompletní tým. „Chyběli Kopeček a Ždánský. Jinak jsem dal šanci osmnácti hráčům,“ řekl Heisner, který nezapomněl pochválit mladé hráče. „Dorostenci podali velmi dobrý výkon. Slušný zápas odehráli Petr Hovězák, Petr Světlík i Radim Kotula,“ pravil Heisner. Na hrotu útoku nastoupil vedle zkušeného Markuse mladík David Klíč. Ten se vrátil do Ždánic z hostování v RSM Hodonín. „Tento kádr bude hrát okresní přebor,“ sdělil Heisner.

Jeho protějšek postrádal čtveřici Vlachovský, Drobilík, Měsíček a Petr Zbořil. Posledně jmenovaný se připravuje se Bzencem.

Ždánice byly v první půli mírně aktivnějším týmem, ale šance Světlíka a Klíče zůstaly nevyužity. Ve 38. minutě přišel první penaltový zákrok, oslavenec Markus však na brankáře Strmisku nevyzrál. Moravany zahrozily v prvním poločase pouze ojediněle, sudí Tománek však Bařinovi branku kvůli útočnému faulu neuznal.

Obraz hry se ani po změně stran příliš nezměnil. Oba týmy se předháněly v nepřesnostech, ve finální fázi chyběl hráčům klid a přesnost. O rozruch se tak postaral hlavně sudí Tománek, který nařídil po kontaktu brankáře Martina Rubana s útočníkem Moravan Otáhalem penaltu. K míči se postavil Tychtl. Ten však mířil vysoko nad.

Rozhodnutí nakonec padlo sedm minut před koncem. Střelu Světlíka stačil Strmiska parádním zákrokem vyrazit, ale na dorážku Galii už byl krátký.

Kovo mohlo v závěru přidat další branky, ale Strmiska už soupeři nedovolil skórovat. „Bylo to vyrovnané utkání se spoustou chyb a nepřesností. Zkoušeli jsme nadějné dorostence. Někteří mě potěšili, jiní zklamali. Ale nikoho nezatracuji. Další šanci určitě dostanou,“ pronesl trenér Moravan Jaroslav Kalinec.

Z výhry Ždánic měli radost i oslavenci František Markus s Petrem Rubanem, kteří spoluhráčům přinesli do kabiny malé občerstvení.

Slavoj Moravany – Kovo Ždánice 0:1 (0:0)
Branka: 83. Galia
Rozhodčí: Tománek – Tichánek, Filipenský
Diváci: 60
Moravany: Strmiska – Ficek, Selucký, Bařina, Marek – Hudec, Holeček, L. Pintera, Šeďa – M. Zbořil, Otáhal (Ingr, Tychtl, Jakub Žandovský)
Ždánice: R. Ruban (46. M. Ruban) – L. Mlčák, Lánc, Kotík, Hrbotický – A. Mlčák, Marčík, Kotula, Světlík – Klíč, Markus (Galia, Sovek, Hovězák, Šuba, Mlejnek)