Nováček oblíbené soutěže v sobotu završil svoji spanilou jízdu, když se přes Kapacity, Zweigeltrebe a Beastie Boys dostal až na samotný vrchol. Vítězové po závěrečném hvizdu sudího Jonáše křepčili na palubovce sklářské haly a užívali si zasloužených ovací zaplněné tribuny.

Hlavní organizátor Miroslav Čada pak rozdal členům vítězné party medaile a předal poháry. Když hráči Flamenga pózovali fotografům, měli už deset tisíc korun u sebe. Startovné má celek ze Střílek zpátky, získané peníze se mohly propít. „Když už jsme se dostali tak daleko, tak jsme chtěli finále vyhrát. Úspěch nám dojde za pár hodin. Pro některé je to překvapení, ale hlavně mladí kluci to odmakali," uvedl kapitán vítězného týmu Petr Posolda.

Bývalý hráč Morkovic, který na podzim působil v Rakousku, se ve finále neprosadil.

Důležité branky stříleli jiní. Flamengo poslal do vedení Josef Kopčil. Bohuslavický útočník se zblízka trefil v 8. minutě. Vysněný triumf přiblížil ještě v prvním poločase Jaroslav Tesař. „Štěstí bylo na naší straně, ale pokaždé to není pouze o něm. Museli jsme mu jít naproti," řekl Posolda.

Beastie Boys celý zápas pečlivě bránilo a techničtějšímu soupeři nedovolilo dostávat se do vyložených šancí. Favorit po přestávce přidal ještě na obrátkách a ve druhém poločase přitlačil protivníka před jeho branku. Flamengo i s notnou dávkou štěstí odolávalo. Neprosadil se Žák ani Matula. Válek trefil tyč.

Naději na zvrat oživil ve 45. minutě Radek Šifel, který proměnil penaltu nařízenou za faul na Matulu. Beastie Boys vycítili šanci a z trestného kopu srovnali na 2:2. Zeď i gólmana Vrbu propálil Šifel. „Penalta soupeře nakopla. My jsme zbytečně zalezli a začali jsme se bát. Naštěstí jsme se po vyrovnání nesesypali a i díky fanouškům zápas rozhodli," oddechl si Posolda.

Vítěz základní části zapomněl za nerozhodného stavu bránit, což se mu nakonec vymstilo. „Začali jsme bláznit. Všichni útočili, protože jsme chtěli výsledek otočit. Otevřeli jsme hru a z dalšího brejku jsme dostali gól," pravil lídr Beastie Boys Radek Žandovský.

Flamengo těžké chvíle před svoji branku přečkalo a dvakrát v rozmezí několika desítek vteřin udrželo. Nejprve vrátil celku ze Střílek vedení Tesař, definitivní odpor protivníka zlomil Filip Hanák. „Tak, jak jsme se v předchozích zápasech strašně nadřeli, dneska, jen co jsme přešli polovinu soupeře, dali jsme branku. Ve finále nám to tam padalo," řekl Posolda.

Beastie Boys se po nečekaném direktu na odpověď nezmohli. „Tato porážka nás mrzí víc než ta před rokem. Loni nás bylo devět, letos máme širší a lepší kádr. Každý mně před zápasem říkal, že vyhrajeme 10:2 nebo podobným výsledkem. Já jsem ale věděl, že Flamengo nepostoupilo do finále náhodou. Vyřadilo Kapacity a Zweigeltrebe. Určitě to nebyla pouze náhoda," věděl Žandovský.

Ten svým spoluhráčům a kamarádům neměl po prohraném duelu co vyčíst. „Hra byla výborná, nemohu říct klukům ani slovo. Akorát jsme nedávali góly, i když vyložených šancí nebylo moc. Soupeř hrál velmi dobře takticky. Flamengo dobře bránilo a spoléhalo na brejky. Zatímco my jsme do něj horem dolem bušili, tak protivník trestal každou naši chybu. Rozhodla produktivita soupeře," prohlásil Žandovský.

Poražení finalisté krátce po utkání smutnili, ale sobotní noc si stejně jako další týmy užili. „Budeme zpívat, tak jsme druzí. No a co," smál se Žandovský, který mířil se svými parťáky do podniku s názvem Garáž.

„Tam se pravidelně scházíme. Kluci jsou sice zklamaní, ale já si myslím, že je to brzy přejde," věří lídr Beastie Boys.

Mohutně se slavilo i ve fotbalovém areálu v Koryčanech, kde v nové klubovně zapíjeli triumf noví šampioni. „Oslavy máme naplánované, protože jsme věděli, že nějakou finanční odměnu získáme," uvedl Posolda.

Ten nezapomněl ani na skvělé fanoušky. „Nebojím se říct, že jsme tady měli nejlepší příznivce. Hlavně díky nim jsme se dostali tak daleko," pronesl fotbalista.

Flamengo jako nováček překvapilo. V příští roce se tým ze Střílek pokusí o obhajobu. „Nevím, zda se nám podaří, ale určitě se do soutěže přihlásíme," prozradil Posolda. „Kyjovská halová liga totiž splnila to, s čím jsme do ní šli. Rozhodně má úroveň. Někteří sice tvrdí, že hrají jenom pro zábavu. Já si myslím, že sem nikdo nejde pouze s tím, že si jde ze srandy zahrát. Každý se chce dostat do nejdál," dodal.

Kyjovská halová liga

Finále: Beastie Boys – Flamengo 2:4 (0:2), 45. z penalty a 50. Radek Šifel –22. a 53. Jaroslav Tesař, 8. Josef Kopčil, 54. Filip Hanák. Rozhodčí: Jonáš. Diváci: 250.

Beastie Boys: M. Gebhart – R. Žandovský, M. Žandovský, J. Žandovský, Válek, V. Matula, Adamec, Šifel, Vacula, Žák, Sychra, Horák, Eliáš.

Flamengo: Vrba – P. Posolda, Hanák, Jančík, Geidoš, P. Prachař, Tesař, Bělohoubek, Nezdařil, Kopčil, Stuchlík, L. Rotter.

O 3. místo: Zweigeltrebe – Kuci vopálený 4:3 (3:1), Petr Zbořil, Jiří Otruba, Robin Habáň, Ondřej Selucký – Michal Petula, Adam Petula, Roman Hála.

O 5. místo: Kapacity – Ocelit 15:9 (6:3), Tomáš Zůbek 4, Lukáš Vajdík 2, Miroslav Čada 2, Tomáš Čada 2, Marek Herzán 2, Robin Valenta 2, Marek Lunga – Zbyněk Toman 3, Petr Staňa 2, Robert Chlustina, Jan Hučko, Zdeněk Koch, Stanislav Pekárek.

O 7. místo: Old Dogs – Nový Svět 9:5 (5:2), Petr Vašíček 3, Ondřej Hajný 2, Milan Kotík, Viktor Jung, Michal Indruch, Radek Vykouk – Robin Dobeš, Radek Ruban, Zbyněk Schiel, Lukáš Přikryl.

Konečná tabulka: 1. Flamengo, 2. Bestie Boys, 3. Zweigeltrebe, 4. Kuci vopálený, 5. Kapacity, 6. Ocelit, 7. Old Dogs, 8. Nový Svět, 9. Rookies Nenkovice, 10. Expendables.

Nejlepší střelci: 33 – Lukáš Možíš (Zweigeltrebe), 24 – Filip Žák (Beastie Boys), Zbyněk Toman (Ocelit).