Při úvodním jarním domácím duelu s Hovorany se ve veřejné sbírce vybralo 2 136 korun. „Jménem celého Agra děkuji všem, kteří do společného projektu přidali a přispěli. Moc si toho vážíme," uvedl předseda milotického klubu Richard Dobeš.

Vedení klubu akci zopakuje i v následujících domácích duelech s Otnicemi a Podivínem. „Sice víme, že na naše zápasy většinou chodí stejní fanoušci, ale pro ty, kteří naposledy nebyli nebo chtějí přispět znovu, bude pokladnička k dispozici ještě na další dvě utkání, a poté bude akce ukončena," informoval Dobeš.

Ten potvrdil, že vybraná částka nepůjde na běžný chod oddílu, ale na nákup ochranných sítí, které stojí více než šest a půl tisíce korun. „Je to potřebná věc, protože ty stávající jsou v katastrofálním stavu. Chceme, aby se koupě realizovala co nejdříve," řekl Dobeš.

S nápadem veřejné sbírky přišel jeden z členů nového výkonného výboru TJ Agro. Bývalý výborný fotbalista, který se stal na konci loňského roku předsedou tradičního okresního oddílu, souhlasil. „Všechny mohu ubezpečit, že peníze neskončí v ničí kapse," prohlásil Dobeš.

Bývalý kouč Nesytu či ratíškovického béčka, který jako hráč dlouho působil v Rakousku, moc dobře ví, jak se peníze na zabezpečení ročního rozpočtu v dnešní složité době těžce shánějí. Navíc na rekonstrukci stadionu, zázemí, trávníku či nákup nových dresů a pomůcek vůbec finance nezbývají. Stejně je tomu i v Miloticích. „Jak asi většina lidí správně tuší, chod klubu není zadarmo. V minulosti oddíly získávaly peníze od státních podniků, které nad nimi měly patronát. Z toho plynuly i názvy mužstev. Baník podporovaly doly, Družstevník zase zemědělská družstva, Sigmu průmyslový podnik a Duklu armáda," vrátil se zpět Dobeš. „Po revoluci se s rozvojem podnikání objevili první sponzoři. Mecenáši své vydělané peníze investovali do fotbalu. Ten je přitom stejně jako kultura taková černá díra, kam se vleze spousta peněz, které se málokdy zhodnotí," pokračoval.

Milotický fotbal v minulosti finančně podporovala především firma Kontakt, díky které se Agru povedlo postoupit do první B třídy. Poté skromnému oddílu pomáhal Agropodnik, který sponzorskou činnost spojil s vybudováním a provozováním tenisových kurtů na hřišti. „Momentálně je naším největším sponzorem obec Milotice, a za to jí patří velké poděkování, protože bez jejích příspěvků by tady fotbal nebyl. Aspoň ne na této úrovni," pronesl Dobeš, který však dobře ví, že ve dvoutisícové obci jsou i jiné spolky a zájmové kroužky. „Nejsme sami, kdo žádá o podporu. Nemáme ovšem příliš mnoho možností, jak si přivydělat, protože železného šrotu není pro všechny dost, pořádání kulturních akcí v Miloticích je poměrně riskantní záležitost. Tak jsme to zkusili sbírkou," uvedl Dobeš.

Vedení Agra řešilo i zavedení vstupného pro ženy, ale nakonec se rozhodly pro jinou variantu a společný projekt. „Občas slyšíme od našich fanynek, že by rády přispěly, když už neplatí vstupné. Nechtěli jsme to ale zavádět plošně. Nakonec nás to přivedlo na zajímavou myšlenku," pronesl Dobeš. „Jelikož hodně lidí kouří, tak jsme zacílili hlavně na kuřáky. Ty jsme vyzvali, aby obětovali jednu krabičku v hodnotě osmdesáti korun pro fotbal v Miloticích," doplnil.

Činovníci u vstupu do areálu a u tomboly nainstalovali pokladny, do které mohli muži a ženy všech věkových kategorií přispět. „Krabičku cigaret jsme zvolili symbolicky, samozřejmě i od nekuřáků jsme byli rádi za jakýkoliv příspěvek a částku," dodal Dobeš.