Do jarních bojů si Veselané přinesli jedenáct bodů. „Ztráty na mužstva před námi nejsou velké a při vhodném doplnění věřím v záchranu,“ řekl v listopadu tehdejší trenér Vratislav Chaloupka.

Jenže na jaře přidalo Veselí pouze body tři a hráči se skloněnými hlavami opouštěli soutěž. „Sestup do I.B třídy po čtyřiceti letech je pro všechny fanoušky, hráče i vedení klubu, velkým zklamáním. Nutno ovšem přiznat, že v uplynulé sezoně nebyl kádr mužstva posílený o zkušené hráče, kteří by vnesli na naše kopačky větší klid a jistotu,“ hodnotí předseda FC Veselí nad Moravou Libor Kaláč.

S průměrným věkem dvaadvacet let patřil veselský tým mezi nejmladší v I.A třídě. Před novou sezonou i proto vyhlíží posily. „Chceme posílit mančaft na postech brankáře, obránce a útočníka. V hledáčku již máme pár jmen, ale zda vše vyjde podle našich představ, uvidíme v nejbližších dnech. Jisté už je, že přípravu na začátku července, již povede nový trenér pan Ševela z Dubňan,“ konstatuje Kaláč.

Před Jana Ševelu vedení vytyčilo nesnadnou metu – návrat do I.A třídy. „Víme, že to vůbec nebude lehké. Jsou tady velmi kvalitní mužstva a obzvláště derby s Blatnicí, Kněždubem a Hroznovou Lhotou, budou jistě atraktivní jak pro diváky, tak i pro samotné hráče,“ podotkl šéf veselského klubu.

V přípravných zápasech čeká na FC Veselí Ostrožská Nová Ves (11. 7., Zarazice), Boršice (18. 7., B), Velká nad Veličkou (21. 7., Vel.), Ratíškovice (27. 7., Kozojídky) a Dolní Němčí (31. 7., DN).

Jak muži dělali veselským fanouškům vrásky na čele, tak ze hry mládežnických týmů museli mít diváci radost. Starší žáci zachránili v posledním kole krajský přebor a mladší se umístili na předních pozicích ve svých soutěžích. Dařilo se oběma přípravkám.

Znamenitě zahrál na jaře divizní starší dorost. „Velké nadšení zavládlo v našich řadách po jejich výborných výsledcích na jaře. Mužstvo, které se po podzimu krčilo na posledním místě. Po výměně trenéra se vypjalo k úžasným výkonům a po šňůře sedmi zápasů bez porážky, vybojovalo krásnou osmou příčku. Celému realizačnímu týmu a hráčům za to patří poděkování a věřím, že i v nové sezoně budou v těchto výkonech pokračovat,“ pochválil Kaláč.

Umístění FC Veselí

2009/10 – I.A – 14. místo – sestup

2008/09 – I.A – 13. místo

2007/08 – KP – 15. místo – sestup

2006/07 – KP – 8. místo

2005/06 – KP – 14. místo

2004/05 – KP – 14. místo

2003/04 – KP – 12. místo

2002/03 – KP – 8. místo

2001/02 – ŽP – 2. místo

2000/01 – ŽP – 5. místo

1999/00 – ŽP – 2. místo