Tým vedený trenérem Stanislavem Slováčkem v předstihu ovládl III. třídu skupiny A a zajistil si postup do okresního přeboru. Ve středu si na stadionu v Mutěnicích zahraje i o vítězství v poháru. Šardicím se postaví Kostelec. „Do poháru jsme se přihlásili hlavně kvůli tomu, abychom odehráli více zápasů. Ve třetí třídě tolik utkání není. Když už jsme došli tak daleko, chceme soutěž samozřejmě vyhrát,“ přiznává šardický trenér Stanislav Slováček.

Jeho parta může napodobit Lovčice, které okresní pohár ovládly v roce 2012. Tehdy si zlatou medaili na krk pověsili také Milan Maruška s Tomášem Šprtou, kteří si ve finále zahrají i letos.

Oba hráči společně s Petrem Vaculou, Petrem Kyněrou a Romanem Hálou přišli do Šardic před letošní sezonou a po úspěšném tažení v Lovčicích rozdávají radost i v bývalém divizním klubu.

I když Šardice hrají nižší soutěž než Kostelec, ve finále poháru jsou favoritem. Aktuálně desátý tým okresního přeboru stále nemá jistou záchranu. Proto vedení Kostelce bere účast ve finále okresního poháru jako odměnu za nepovedenou sezonu. „Je to takové pozlátko a povzbuzení do dalších záchranářských bojů. Snad nám postup pomůžeme i v mistrovských zápasech,“ věří předseda SK Kostelec Břetislav Junášek.

Známý funkcionář zůstává před středečním utkáním opatrný. „Jsme moc rádi, že jsme splnili cíl a postoupili do finále. Šardice jsou ale z hlediska kvality kádru favoritem, my si ale z toho, jak zápas dopadne, těžkou hlavu neděláme,“ říká Junášek. Kostelečtí si přáli, aby se rozhodující zápas uskutečnil na městském stadionu v Kyjově. Výkonný výbor OFS Hodonín se již v předstihu domluvil s Mutěnicemi. Třaskavý duel začíná na stadionu Pod Búdama ve středu 24. května v 17.30.

V předzápase se utkají přípravky Šardic a Kostelce. „Diváci si mohou zakoupit slosovatelný zpravodaj o čtyři hodnotné ceny,“ informuje člen výkonného výboru OFS Hodonín Petr Blaha.

Finále okresního poháru FAČR -
FK Šardice – SK Kostelec
- středa 24. května v 17.30
- stadion Pod Búdama v Mutěnicích
Delegace: Tomáš Dufek – Dominik Janík, Tomáš Knotek (4. rozhodčí: Kamil Horňáček)
Tip Hodonínského deníku: 3:1