„Je to pro nás velký úspěch. Do turnaje jsme se přihlásili s cílem zkusit si to a postoupit ze skupiny. Finále je skvělé a něco navíc. Asi to nikdo nečekal," usmíval se Petr Posolda. Bývalý hráč Morkovic, který na podzim hrál fotbal v Rakousku, patřil k hlavním strůjcům spanilé jízdy celku ze Střílek. „Nemáme takovou hráčskou kvalitu jako jiné týmy. Sice máme na soupisce pár individualit, ale jinak to musíme odbojovat," říká Posolda. „V základní skupině jsme zápasy zbytečně vyhrocovali, takže jsme si před důležitými zápasy řekli, že se nebudeme s nikým hádat. Emoce tam sice byly, ale nebylo to tak divoké jako předtím," přidal šikovný útočník.

Byl to právě Posolda, kdo přesnou ranou ve 3. minutě otevřel skóre úvodního semifinále. Flamengo se dlouho neradovalo. Vzápětí Lukáš Možíš srovnal na 1:1. Nejlepší střelec tohoto ročníku dorazil do sítě střelu Lukáše Koplíka. Možíš pak v prvním poločase dokonal obrat. „Začali jsme dobře a rychle jsme vedli, ale pak jsme se zbytečně začali bát o výsledek a začali jsme jenom bránit. Naštěstí jsme se včas vzpamatovali a zápas hlavně bojovností otočili," pravil Posolda.

Klíčový moment zápasu přišel až za stavu 4:2 pro Zweigeltrebe. Nepřesnou rozehrávku gólmana Cahlíka potrestal Jaroslav Tesař, který vykřesal naději pro nováčka. Vzápětí vyrovnal dalekonosnou ranou Petr Posolda a obrat ve skóre zajistil Josef Kopčil. Šestý gól v střelil v 50. minutě Filip Hanák. „Zweigeltrebe nehrálo jako Kapacity. Bylo fotbalovější a tolik nenakopávalo. Navíc předu mají výborného střelce Možíše, který znovu potvrdil svoje kvality. Nám se vyplatilo napadání," uvedl Posolda.

V závěru se parta Jaroslava Holečka snažila o vyrovnání, ale Flamengo skvěle bránilo a v brance mělo čaroděje Marka Vrbu, který znovu pochytal nemožné. Nováček ze Střílek si tak příští týden zahraje finále a Zweigeltrebe čeká souboj o bronz.

„Je to pro nás velké zklamání. V zápase jsme nevyužili spoustu vyložených šancí, zato soupeř vytěžil z minima maximum. Do čeho Flamengo koplo, to mu tam spadlo. Přitom se hrálo na jednu branku," kroutil hlavou kapitán Zweigeltrebe Jaroslav Holeček.

Ten litoval hlavně promrhaného dvoubrankového náskoku. „Nekoncentrovaností v zakončení a vlastními chybami jsme protivníka posadili na koně," hořekoval Holeček.

Ten se stejně jako před týdnem Ondřej Zýbal zlobil na sudího Jonáše. „Rozhodčí zápas ovlivnil. Zatímco hráče soupeře pokaždé pouze napomenul, nám hned dával žluté karty," řekl Holeček.

Bývalý hráč Kyjova a Ratíškovic se ale na známého okresního arbitra nevymlouval. „Pokud bychom dali šanci, vyhráli bychom," věděl Holeček. Podle něj nepostoupil lepší, ale šťastnější tým. „Na druhé straně soupeř bojoval, někdy i za cenu velké tvrdosti, ale za nasazení si postup možná zasloužil," pronesl lídr poražených, který z vyřazení tragédii nedělal. „Samozřejmě jsme chtěli popáté v řadě do finále. Bylo by to pěkné. Na druhé straně tento turnaj je spíše pro pobavení. Věřím, že i v zápase o třetí místo motivaci lehko najdeme," řekl Holeček.

Kyjovská liga

Semifinále: Zweigeltrebe – Flamengo 4:6 (2:1), 5. a 22. Lukáš Možíš, 33. Matěj Tychtl, 36. Lukáš Koplík – 3. a 45. Petr Posolda, 43. Rostislav Gejdoš, 44. Jaroslav Tesař, 49. Josef Kopčil, 51. Filip Hanák. Červené karty: Tomáš Kundrata – Lukáš Rotter.

Zweigeltrebe: Cahlík – Holeček, M. Koplík, L. Koplík, Kundrata, P. Zbořil, L. Možíš, Habáň, Tychtl, Selucký, Novák, J. Otruba.

Flamengo: Vrba – P. Posolda, Hanák, Jančík, Geidoš, Prachař, Tesař, Bělohoubek, Nezdařil, Kopčil, Stuchlí, Rotter.

Beastie Boys – Kuci vopálený 10:2 (6:1), 4., 17., 21. a 58. Jaroslav Válek, 7., 11. a 35. Filip Žák, 9. a 49. Václav Matula, 41. Marek Žandovský – 14. Adam Petula, 48. Michal Petula.

Beastie Boys: M. Gebhart – R. Žandovský, M. Žandovský, J. Žandovský, F. Gebhart, Válek, V. Matula, Adamec, Šifel, Vacula, Žák, Sychra, Horák, Eliáš.

Kuci vopálený: Vinca – Drápal, A. Petula, Macek, Hála, Vrána, Bátora, Horňák, Huška, Zýbal, M. Petula.

Nejlepší střelci: 33 – Lukáš Možíš (Zweigeltrebe), 24 – Filip Žák (Beastie Boys), 21 – Zbyněk Toman (Ocelit).

Beastie Boys nastříleli v semifinále deset branek

Kyjov – Žádné drama, ale spíše selanku s nádechem exhibice připomínalo druhé semifinále Kyjovské halové ligy. Beastie Boys deklasovali Kuky Vopálené 10:2 a v sobotu vyzvou ve finále Flamengo. Hrdiny utkání byli Jaroslav Válek a Filip Žák. Prvně jmenovaný se blýskl čtyřmi góly, hráč olomoucké juniorky zase zaznamenal hattrick.

„Hráli jsme výborně organizovaně. Vycházeli jsme ze zabezpečené defenzivy, ze které jsme poté přecházeli do nebezpečných protiútoků, které máme opravdu silné. Myslím, že se nám to dařilo velmi dobře, o čemž svědčí výsledek. Postup jsme si jednoznačně zasloužili," uvedl Filip Žák.

Jeden z nejlepších hráčů letošního ročníku Kyjovské halové ligy se na sobotní finále těší. „Bereme jedině vítězství. Máme výborný tým a věřím, že to společně dotáhneme až do úspěšného konce.Být druhý nikdo nechce a taky k tomu tak přistoupíme," vzkázal soupeři Žák.

Kuci Vopálený, kterým z různých důvodu chyběly opory Jakub Červinek, Jan Polcr a hlavně zraněný Radek Kundrata, vstoupili do utkání hodně vlažně a po jedenácti minutách prohrávali 0:4. Z tohoto tvrdého direktu už se borci v černých dresech nevzpamatovali a zbytek utkání už dohrálo jenom z povinnosti. Kuky mohl vrátit zpět do zápasu kanonýr Ondřej Zýbal, ale ze značky pokutového kopu selhal. Gólman Michal Gebhart jeho pokus vyrazil na roh. Zato Beastie Boys, vítěz základní části, hýřili už před zápasem velkým optimismem, který přetavili na palubovce sklářské haly v úžasný výkon. „Svého velkého rivala jednoznačně přehráli a postup do finále si zasloužili," řekl hlavní organizátor klání Miroslav Čada.

Poražení se po nečekaném debaklu na nic nevymlouvali. „Od nás to byl katastrofální, odfláknutý zápas, když soupeř šel od první minuty a postupem a nebylo vůbec pochyb, že se mu to podaří. Zasloužená výhra Beastie Boys, rozdíl ve skóre mohl být ještě daleko vyšší," uvedl hráč Kuků Vopálených Petr Horňák.