Do konce června se se svým projektem přihlásilo 306 oddílů. Komise složená ze zástupců Fortuny a odborníků během července vybrala 146 žádostí, které obdržely grant na uskutečnění svých záměrů.

„Fortuna se zajímá o fotbal ne jen na vrcholové úrovni, ale také o ten, co je méně na očích. Velmi dobře si uvědomujeme, že základem a podhoubím pro výchovu talentů jsou právě kluby na venkově a menší oddíly. Z nich potom mohou vzejít velké hvězdy české kopané a leckdy tomu tak i je,“ vysvětluje Martin Todt, generální ředitel Fortuny.

„Chtěli jsme, aby prostředky užitečně sloužily především k rozvoji klubů a jejich zázemí. To bylo jedním z hlavních kritérií,“ upřesňuje generální ředitel a dodává: „Nakonec jsme se shodli na 146 klubech, které podpoříme buď finančně, nebo formou materiálního vybavení. Prostředky již týmy obdržely počátkem září a my se velmi těšíme na to, až se nám pochlubí s výsledky a realizací svých záměrů.“

Dostalo se na oddíly ze všech koutů České republiky. Konkrétně v kraji Jihomoravském jde o devět klubů, jmenovitě o TJ Slavoj Velké Pavlovice, TJ Dynamo Drnholec, FC Ivančice, FC Svratka Brno, SK Uhřice, Sokol Domanín, TJ Start Brno, TJ Sokol Hroznová Lhota a TJ Sokol Petrov. Hned pět mužstev vyběhne na trávníky ve zbrusu nových dresech s logem Fortuny, další pak použijí podporu například na vybudování ochranné plochy kolem hřiště, novou vstupní bránu na stadion, systém závlahy nebo na provoz mládežnického areálu.

„Celkově jsme v rámci letošního grantového projektu rozdělili 5,3 milionu korun. Výrazně cítíme, že tento projekt má svůj cíl, a proto je naším záměrem v jeho realizaci pokračovat a v budoucnu ji také dále vylepšovat,“ uzavírá Martin Todt.