Nejvyšší slovenskou soutěži si ale důrazný zadák nikdy nezahrál, po konci v Hodoníně se v mateřském oddíle věnuje mládeži. Šefčík loni v létě kývl na nabídku zkušeného trenéra Dojčana, kterému dělá asistenta u staršího dorostu MFK. „S Jožkou jsme si od prvního momentu sedli lidsky i po fotbalové stránce. Spolupracuje se mi s ním velmi dobře. Spoustu věcí se od něho naučím, po jeho boku získávám nové trenérské zkušenosti. Společně tvoříme dobrou dvojici. Doufám, že to stejně cítí také kluci v kabině,“ uvedl Šefčík v rozhovoru pro oficiální stránky slovenského druholigového klubu.

Co vás vedlo k tomu ukončit aktivní hráčskou kariéru v momentě, kdy Skalica, ve které si vyrůstal, dosáhla největšího úspěchu v historii v podobě postupu do nejvyšší slovenské soutěže?

Po postupu do nejvyšší soutěže jsem začal mít zdravotní problémy, které mi nedovolily dál pokračovat v hráčské kariéře na vrcholné úrovni. Vzhledem k vážnosti mého zdravotního stavu jsem po dohodě s lékaři dospěl k závěru, že pro mě bude lepší, když budu ve fotbale pokračovat už pouze na nižší úrovni. Fotbal mi však stále chybí a pořád věřím, že se ještě někdy ocitnu na hřišti jako hráč. Věřím, že se tak stane už v blízké době.

Napadlo vás hned, že u fotbalu zůstanete jako trenér mládeže?

Po skončení aktivní hráčské kariéry jsem si nedokázal představit, že se už nebudu pohybovat ve fotbalovém prostředí. Fotbal vždy byl, je a bude součástí mého života. Proto jsem rád, že jsem dostal možnost působit v MFK Skalica jako asistent trenéra u staršího dorostu do devatenácti let.

Kdo vás s nabídkou trénovat oslovil?

V létě 2016 mi zavolal trenér skalického dorostu Jozef Dojčan, který se mě zeptal, zda bych neměl zájem být u mužstva jako jeho asistent. Tato nabídka mě velmi překvapila, ale zároveň také potěšila.

Momentálně tedy působíte jako asistent trenéra Jozefa Dojčana u staršího dorostu Skalice. Jak hodnotíte vaši spolupráci? Funguje spolupráce s mnohem zkušenějším kolegou?

S Jožkou jsme si od prvního momentu sedli lidsky i po fotbalové stránce. Spolupracuje se mi s ním velmi dobře. Spoustu věcí se od něho naučím, po jeho boku získávám nové trenérské zkušenosti. Společně tvoříme dobrou dvojici. Doufám, že to stejně cítí také kluci v kabině.

Kam byste to chtěl jako trenér dotáhnout?

Dlouhodobé plány do budoucna nemám. Žiji přítomností, kterou pro mě momentálně je MFK Skalica U19. Do práce se starším dorostem v současnosti vkládám veškeré své úsilí a energii. Momentálně jsme v tabulce na druhém místě za Myjavou, na kterou ztrácíme devět bodů. Do konce sezony je chybí ještě dost zápasů, takže doufám, že náskok Spartaku stáhneme.