Cesta k úspěchu však nebyla jednoduchá. „Podzimní část nám vyšla dokonale. Ztratili jsme body jen v jednom zápase. Jaro už pro nás však bylo těžší. Soupeři se více připravili a v několika utkáních nás obrali o důležité body,“ uvedl trenér Jiří Hanák.

Fotbal je kolektivní hra, přesto v týmu vyčnívalo několik individualit. „V bráně byl skvělý David Vinca, obranu dirigoval Marek Žandovský, zálohu řídili Jakub Svoboda se Zdeňkem Bartoněm a v útoku kraloval Jakub Křižka,“ chválí své svěřence trenér Hanák.

Zkušený kouč, jenž se mládeži věnuje již osm let, oceňuje také přínos rodičů, kteří hráče vydatně podporovali. „Jezdili s námi na všechny venkovní zápasy. Bylo to super. Oni se navzájem znají už delší dobu a vytvořili dobrý kolektiv,“ objasňuje Hanák. Nadšení neskrývají také samotní rodiče. „Máme z toho velkou radost. Burcovali jsme kluky a snažili se je podpořit,“ říká otec jednoho z úspěšných fotbalistů Pavel Svoboda. V příští sezoně však tým dozná značných změn. Odejít do vyšší věkové kategorie by mělo až devět hráčů úspěšného ročníku. „Zatím máme domluvené dva kluky, kteří by měli přijít.

Budeme muset ještě posílit, pokud se chceme zachránit a předvádět v divizi dobrý fotbal,“ komentuje trenér. Jak pro mladé hráče, tak i pro něj je postup zatím největším sportovním úspěchem. „ Chci poděkovat všem, kteří nám pomáhali jít za naším cílem. Od vedení klubu přes šéftrenéra mládeže až po všechny rodiče. A hlavně klukům za to, jak bojovali,“ uzavřel Hanák.