„Všechny fanoušky kyjovského fotbalu na zajímavou výstavu srdečně zveme.Vernisáž se uskuteční v radniční galerii, do které se vchází od parkoviště. Akce potrvá až do třináctého února,“ uvedl zástupce FC Kyjov 1919 Zdeněk Mezík.

Portréty, krajina, malování z fotografie. To jsou nejčastější témata, která můžete spatřit na Randových obrazech. Sám bývalý ligový fotbalista Olomouce a Slovácka tvrdí, že horší je pro něho vymyslet dobrý námět, než vytvořit samotné dílo. Rodák z Veselí nad Moravou Hodonínskému deníku přiznal, že vůbec nejraději ale maluje tváře. „ Jsou to naprosto originální kresby a také je po mně chce nejvíc lidí. Zatím všude, kde jsem hrál, tak jsem nechal nějaký svůj obraz. Spoluhráči chtějí nejvíc namalovat přítelkyni, manželku nebo někoho z rodiny. Trenéru Jarůškovi jsem v Drnovicích maloval třeba tatínka,“ uvedl Randa, ve fotbalových kruzích přezdívaný Piccaso.

„Nejraději maluji v noci a klidně až do rána. Mě to malování tak naplňuje, že nejsem vůbec unavený,“ přiznává fotbalista, pro kterého je malování už od malička velká láska.

„Vzpomínám si, že už na základní škole jsem vyhrál soutěž v malování. Ve Veselí se kreslilo na asfalt křídou na velký formát dvakrát dva metry. Bylo to vlastně moje první dílo, které získalo nějaké ocenění,“ loví v paměti Randa. Jeho manželka Markéta prozradila, že výtvarné nadání má vlastně celá Randova rodina. Pěkně prý kreslí také Tomášova maminka a sestra.