„Vstup do utkání nám nevyšel úplně podle představ. Hned zkraje jsme po standardce inkasovali,“ hodnotil trenér Bzence Richard Hrotek.

Domácí hráče sice první gól zaskočil, ale do konce poločasu si stačili vytvořit několik příležitostí. Ani jedna však neskončila za zády hostujícího Bartaloše.

Do šaten tak odcházeli s jednobrankovým mankem. „O poločase jsem klukům říkal, že jsme pasivní a že bych chtěl, aby hru zrychlili a byli aktivnější. A taky, aby se nepobláznili,“ vylíčil lodivod Bzence. Po přestávce srovnal útočník Kasala, kterému na tři branky stačilo pětačtyřicet minut. „Tři góly jsem nečekal. Jsem však rád, že pomohly k naší vysoké výhře,“ potěšilo Petra Kasalu.

Svěřenci trenéra Hrotka dodrželi poločasové pokyny a z vytvořených šancí vsítili další dva góly, které definitivně rozhodly o vítězi dvacátého kola. „Hráči vstoupili do druhého poločasu nažhavení. Chtěli nejen vyrovnat, ale vstřelit i vedoucí branku,“ pokračoval Hrotek.

A poté dodal. „Po gólu na 2:1 jsme situaci ovládli a začali jsme hrát hru, kterou bych si představoval,“ dodal kouč Bzence, který byl logicky spokojený hlavně s výkonem ve druhé půli.

Bzenec - Ždírec 5:1(0:1)
Branky: 49., 65. a 68. Petr Kasala, 56. Dominik Pelikán, 84. David Šmahaj – 6. Kamil Štukhejl.
ŽK: Staněk (Ždírec).
Diváci: 112. Rozhodčí: Novák – Pátek, Bělák (Strouhal).