Oslabený slovácký celek na Vysočině herně nepropadl. Kvůli hrubým individuálním chybám a mizernému začátku ovšem žádný bod ze Žďáru nad Sázavou nepřivezl. „I na půdě vedoucího týmu soutěže jsme ukázali, že se nemusíme žádného soupeře bát a dobrý fotbal můžeme hrát s kýmkoliv,“ uvedl hostující trenér Jozef Banetka.

Jeho tým vstup do druhé poloviny sezony nezvládl. Hodonín ve Žďáru prohrával od 2. minuty, kdy po zaváhání pravého obránce Tomáše Lorence skóroval Bureš. Druhý gól přidal v 9. minutě Aleš Chmelíček. Bývalý útočník Ratíškovic, Slovácka a Opavy se trefil po závaru před brankou Hodonína.

„I před druhou brankou zaváhala naše pravá strana. Místo toho, aby Lorenc odkopl míč do autu, tak ho poslal na roh. Domácí po něm skórovali podruhé,“ řekl Banetka.

Ten i přesto, že hodonínští mladíci brzy prohrávali o dvě branky, čekal od favorita víc. „Domácí nás ani za stavu 2:0 nepřehrávali, což mě překvapilo. Myslel jsem, že na nás vletí a vytvoří si nějaký tlak,“ pronesl kouč RSM.

Hosté ani za nepříznivého stavu nesložili zbraně. Ani jednu ze svých dvou příležitostí ovšem nevyužili. V prvním případě selhal Vanda, podruhé míč ideálně netrefil Polák. „Chyběl nám gól, který by nás vrátil do hry,“ uvědomoval si po zápase Banetka.

Naproti tomu Žďár byl v koncovce stoprocentní. Na konečných 3:0 upravil v 70. minutě Mašek, který napálil do sítě po rohu odražený míč. „Po třetím gólu bylo rozhodnuto,“ uvedl Banetka.

Ten neměl hráčům po zápase téměř co vyčíst. „Ve druhém poločase jsme byli aktivní. Domácí jsme do téměř do ničeho nepustili. Pokud bychom měli k dispozici typického pravého obránce, tak jsme neprohráli,“ míní slovenský stratég.

Největší rozdíl mezi oběma soupeři byl v koncovce. Zatímco Hodonín potřebuje na gól minimálně tři šance, Žďas využil každou chybu slováckého celku. „Domácí neměli vyloženou šanci ze hry. Pořádně začali kombinovat až v 58. minutě. Do čeho Žďár kopl, to skončilo v naší brance. Výsledek ovšem hovoří jasně,“ pravil Banetka, který měl před zápase problémy se složením sestavy.

Hodonín totiž přišel před startem jara o stopera Špačka. Bývalý zadák Šardic a Slovácka si poranil koleno a mimo hru bude minimálně dva týdny. Do obrany se vrátil kapitán Spazier, ve středu zálohy nastoupil Polák. Ve druhé půli dostal příležitost dorostenec Grdina, který nahradil nevýrazného Vandu. „Grdina zahrál výborně. Dokázal podržet míč, nahrát i vystřelit,“ pochválil mladíka zkušený kouč.

Hodonín se poprvé v domácím prostředí představí v sobotu. Zápas s Vyškovem začíná na stadionu U Červených domků v 15.30. Oba jihomoravští rivalové mají o víkendu co napravovat. Zatímco Hodonín prohrál venku, Vyškov už počtvrté v sezoně ztratil body v domácím prostředí. Svěřenci Valdemara Horvátha nestačili na Vrchovinu, které podlehli 0:1. Ráz utkání dala 16. minuta, v níž tečoval míč po standardní situaci Michala za záda Kopáčka Smetana. Klub z Vysočiny se po páté sezonní výhře posunul ve vyrovnané tabulce na 11. místo, Vyškov zůstal pátý.

Divize D –

Žďár nad Sázavou – RSM Hodonín 3:0 (2:0)

Branky: 2. Bureš, 9. A. Chmelíček, 70. Mašek. Rozhodčí: Kučerík.

Žluté karty: Šindelka, Mašek – Svoboda, Grdina.

Hodonín: Petráš – Lorenc, H. Maršálek, Spazier, Mírovský – J. Maršálek, Polák, Šturma, Petrák – Kuřil, Vanda (46. Grdina).

Další výsledky 17. kola: Sparta Brno – Otrokovice 1:1 (1:1). 14. Přichystal – 30. Ondráš. ŽK: Fuxa, Presl (oba SP).

Bystrc – Bohunice 0:1 (0:0). 54. Kotol. ŽK: Veselý, Dolina – Masařík, Shkurupii. ČK: Marinč – Vjater. Diváků: 548.

Napajedla – Přerov 4:1 (3:0). 10. Vrága, 26. Sklenář, 31. Kučera, 86. Semela – 49. nehlášeno. Rozhodčí: Polák – Linhart, Bartoň. Diváci: 140.

Spytihněv – Polná 2:2 (1:1). 5. a 55. z pen. Gröpl – 44. Kučera z pen. 60. Pražák. Rozhodčí: Mikyska – Kolář, Doležal. Diváci: 130.

Tasovice – Třebíč 2:1 (0:0). 56. Pechal, 67. Helebrant – 73. Florián. ŽK: 53. Smažil (TŘ). Rozhodčí: Beneš – Hrůza, Líkař. Diváků: 360.

Pelhřimov – Velké Meziříčí 1:2 (1:0). 9. Leligdon – 59. a 81. z pen. Görner. Rozhodčí: Ságl. ŽK: Krtek – P. Mucha, Netrda. Diváci: 280.

Vyškov – Vrchovina 0:1 (0:1). 16. Smetana. ŽK: Kollár – Skalník, Lukáš. Rozhodčí: Gloser – Růžička, Linhart. Diváci: 320.