Přípravný zápas se přemístil z přírodního trávníku na umělý a opět jej lépe rozehráli hosté. Na podzim už v sedmé minutě skóroval současný trenér týmu Tomáš Polách, nyní ještě o tři minuty dřív vymetl šibenici domácí branky Ondřej Paděra z trestného kopu. Hodonínští sice vstřelili ještě jednu branku, ale vyjma sedmi gólů v jejich síti tím podobnost obou duelů končí.

Tempo pak už určovali domácí a hosté druhou brankou, navíc polovlastní, prakticky vyčerpali všechny své gólové příležitosti. „Dostali jsme po rohu nešťastný vlastní gól a první a ze standardky, když Paděra překrásně vymetl pavučinu, což není chyba nějakého systému. Takže v tomhle mně to nevadí. Potěšující je, jakým způsobem jsme hráli dopředu. Dali jsme sedm gólů a ještě jsme několik mohli přidat, když jsme chodili sami na branku,“ neskrýval spokojenost trenér Vyškovanů Jan Trousil.

Jeho někdejší spoluhráč ze Slovácka a brněnské Zbrojovky Tomáš Polách už definitivně pověsil třetiligové kopačky na hřebík, ale po zápase přiznal, že mu to pořádně cukalo nohama. „Dnes jsme narazili na soupeře, který nás přehrál úplně ve všem, a skončilo to ostudnou porážkou. Bylo to naše čtvrté utkání, všechny jsme prohráli, ale ty tři předchozí byly jiné. Výkon jsem hodnotil dobře. Tady to byl z naší strany jednoznačně špatný přístup k zápasu. To, jakým způsobem jsme nebyli schopní dostupovat hráče a vyhrávat souboje, bylo neuvěřitelně mizerné. Zápas jsem v kabině hodnotil hodně tvrdě, což zpravidla nedělám, ale je to pro mě velké zklamání. S takovým přístupem nelze fotbal hrát ani na nejnižší úrovni. Na druhou stranu to beru tak, že je to sice debakl, ale vyhráváme i prohráváme spolu a spolu se z toho musíme dostat,“ naopak netajil víc než naštvání Polách.

Až do konce zápasu pak domácí tým hosty k vážnějšímu ohrožení své branky nepustil. Naopak postupně se prostřílel až v podzimní „hodonínské normě“ sedmi gólů, a to ještě vyložené šance Přerovského, Božoviće, Němce či Ambrozka vychytali brankáři Lupač a Petráš. „Jsem spokojený s výsledkem i s výkonem. Hlavně mě potěšilo, jak jsme zvládli defenzívu. Všichni víme, že kluci dopředu hrát umějí, ale že jsme měli problémy v defenzivě. Chyběl tam zkušený hráč. Proto přišel Kuncl, se kterým jsem já hrával, a jsme velcí kamarádi. Na zápase byly jeho zkušenosti hned vidět, obrana začala fungovat,“ pochvaloval si kouč MFK.

Také Martin Kuncl má prvoligové zkušenosti a ve Vyškově zhruba před rokem už krátce působil. „Naposledy jsem hrál čtvrtou ligu v Rakousku, takže to byla spíš taková pěší turistika. Ale dojížděl jsem sto padesát kilometrů, za týden jsem najel skoro tolik, jako řidič kamionu, takže jsem Trousilovu nabídku uvítal. Kopačky jsem obul asi po třech měsících, proto jsem raději nehrál celý zápas. Ale zatím je ve Vyškově všechno pozitivní, včetně tohoto výsledku s Hodonínem,“ komentoval svůj návrat Kuncl.

Z nových tváří v Trousilově výběru na sebe nejvíc upozornili Jan Ambrozek a hráč tmavé pleti Mamadu Kone. První dal dva góly, druhý jeden, ale bohužel ze hřiště odkulhal s poraněným kotníkem. „Obrovským přínosem je příchod Ambrozka, který je výborný v šestnáctce soupeře. Je kmenovým hráčem Olomouce, hrál v Uničově a teď byl na zkoušce ve Znojmě. Je to inteligentní, pracovitý a rychlý fotbalista, který chce jít výš. Takové hráče já chci. Mrzí mě, že se nám zranil Mamadu. Celých čtrnáct dnů, co je u nás dokazuje, že má v sobě velký potenciál. I dnes potvrdil, že ve středu zálohy s Ambrozkem, Matochou nebo Lahodným by měli být velmi silní,“ zhodnotil Trousil výkon možná nových posil.

MFK Vyškov – FK Hodonín 7:2
Poločas: 4:2. Branky: 8. Přerovský z pen., 23. a 27. Božović, 43. Mamadu, 69. a 70. Ambrozek, 85. Matocha z pen. – 4. Paděra, 38. Šturma. Rozhodčí: Popelák, Horváth, Dadák. Diváků: 70.
Vyškov: Kopáček (Sova) – Jeřábek, Kuncl, Novotný – Němeček, Mamadu, Matocha, Zoue – Anbrozek – Přerovský, Božović. Střídali: Krejčí, Cvijović, Lahodný. Trenér: Jan Trousil.
Hodonín: Lupač (Petráš) – Skřivánek, Dekleva, Kyselka, Fojtík –
Vinkler, Paděra, Mareš, Opina – Sanín, Dovhanyuk. Střídali: Šturma, Michna, Vaverka, Venclík, Komara, Novotný.