Vítězem atraktivního klání se stal Josef Hesek, který ve finále porazil reprezentanta v malé kopané Ondřeje Paděru. Třetí příčku obsadil slovenský stoper Roman Konečný. „Vítězství mě potěšilo i překvapilo. Stolní tenis jsem chvíli hrál jako kluk. Když mám možnost, rád si ho zahraji i teď," uvedl Josef Hesek.

Za zelenými stoly se představilo deset hráčů a členů realizačního týmu FK Hodonín. Účastníci byli rozděleni do dvou pětičlenných skupin, nejlepší si to rozdali o dárkové koše, poražení si ve vedlejším sále raději stříleli florbalovou holí na branku.

O vítězství si to rozdali hráči Zdeněk Šturma, Petr Fojtík, Roman Konečný, Ondřej Paděra, Josef Hesek a Tomáš Mareš. Své umění se stolně-tenisovou pálkou předvedli také trenéři František Komňacký, Vladimír Malár, Oldřich Matůšek a vedoucí mužstva Stanislav Urbánek.

„Já si myslím, že to k přípravě a konci roku patří. Je to příjemné odreagování a zpestření. Určitě nám prospěje, že netrénujeme jenom s balonem," míní Roman Konečný. Známý slovenský fotbalista patřil na podzim ke klíčovým hráčům divizního celku, svoji formu si přenesl i do haly. „Když jsem studoval v Trnavě, tak jsem školu reprezentoval snad ve všem," pochlubil se všestranný sportovec. „Byl jsem dokonce halový mistr Slovenska v nohejbale, když vedle mě hráli reprezentanti. Šel mi však i basketbal. Fotbal mě ale baví nejvíc," usmívá se třiatřicetiletý obránce, který si s Petržalkou v minulosti zahrál i Ligu mistrů.

Pohyb a akci má rád i Zdeněk Šturma, který se ale na klubovém turnaji mezi tři nejlepší hráče nedostal. „Zápěstí nemám extra dobré, ale nějak se s tím porvu. Jeden zápas už jsem vyhrál, takže je to nad očekávání," vtipkoval hodonínský kapitán, kterého baví všechny druhu sportů. Příliš volného času na jiné aktivity ale bývalý hráč Slovácka, Čáslavi a Kroměříže nemá. „Hodně teď chodím na squash, který mě docela chytl," říká Šturma.

Devětadvacetiletý záložník si společně s týmem vyzkoušel na konci roku i hokej. „Navlékli jsme se do výstroje, byla to paráda," usmívá se Šturma. „I když bylo poznat, že na bruslích stojím jednou za rok, takže než jsme se rozjezdili, byl konec," přidal. „Je ale super, že si vyzkoušíme i jiné sporty," dodal Šturma.

Lídr divize D má od soboty volno. Hodonínští fotbalisté se znovu sejdou 7. ledna 2017, kdy odstartují přípravu na jarní odvety. V prvním zimním zápase vyzvou ligové Slovácko. „Chceme, aby se utkání hrálo v Dubňanech, ale hrací plocha je teprve v jednání," informoval vedoucí FK Hodonín Stanislav Urbánek.

Týmový turnaj FK Hodonín ve stolním tenisu 2016

Celkové pořadí: 1. Josef Hesek, 2. Ondřej Paděra, 3. Roman Konečný