„Na soupeře jsme se dobře připravovali. Bohužel o výhře Dubňan rozhodlo už prvních pětadvacet minut,“ mrzelo trenéra Kyjova Miroslava Čadu. Přitom jeho svěřenci vstoupili do nedělního utkání perfektně. V sedmé minutě se mohli díky spolupráci mladíků Klimeše a Klingela dostat do vedení, avšak druhý jmenovaný se trefil pouze do boční sítě hostujícího Zemana.

FC Kyjov - FK Baník Dubňany 0:5 (0:4)Branky: 14. Sviták, 21. Hlaváč, 25. Chaloupka, 27. T. Pochylý, 70. Silný.
Diváci: 96.
Sestava Kyjova: Gebhart - Klingel (76. D. Kůřil), Dufek, T. Čada, Bochýnek (58. Chytka) - Kůřil, Riedl, Bartoň (58. Marcián), Ingr - Polášek, Klimeš.
Sestava Dubňan: Zeman - Juřica (76. Klečka), Janík (79. Chludil), Hlaváč, Krejčiřík - Noga (58. Kordula) - Chaloupka, T. Pochylý (52. Silný), Mi. Bidmon (76. J. Kotásek) - Sviták, Soldán.

První branka zápasu padla ve čtrnácté minutě, kdy po přihrávce do nohy neměl kapitán Dubňan Sviták sebemenší problém vsítit gól. Radost z vedoucí branky jim mohl překazit domácí útočník Klimeš, ale na Zemana nevyzrál. „To mě nejvíce na tom štve. Vytvoříme si solidní šance, ale neproměníme je. Zato hosté si vytvořili čtyři a všechny proměnili,“ nechápe domácí kouč.

Hostující mužstvo se po vedoucím gólu ještě více nastartovalo. Během čtrnácti minut totiž dokázali vstřelit tři branky. Dokonce jednu z penalty po zbytečném faulu domácí obrany. Ani čtyři góly Dubňanům nestačily. Do konce poločasu si ještě vytvořily pár příležitostí, ale ani jednu nezužitkovali ve svůj prospěch. „Popravdě, takový průběh duelu jsme nečekali. Předvídal jsem zcela jiné nasazení domácích. Do poločasu vyhrávat o čtyři je dost,“ byl překvapený kouč Dubňan Milan Bidmon. Avšak jeho týmu začátek zápasu moc nevyšel. „Kdyby nebylo gólmana Zemana, tak jsme možná prohrávali 0:2. Naštěstí se tak nestalo,“ ulevilo se Bidmonovi.

Po obrátce se tempo na obou stranách hřiště zklidnilo. Kyjov zatáhl obranu a vyčkával na chyby hostujících fotbalistů. Přesto, že Kyjov prohrával, zbraně nesložil. Zkoušel se dostat přes obranu soupeře, ale marně. „O přestávce jsme si sice říkali, že to zkusíme, ale běžte na hřiště, když prohráváte 0:4. Bylo to pro hráče psychicky náročné hru zvrátit,“ vysvětlil lodivod Kyjova. Definitivní výhru hostujícího celku potvrdil v sedmdesáté minutě střídající Silný, který výsledek upravil na konečných 5:0. „Výhře jsme moc rádi. Ještě je potřeba tento výkon zopakovat v Ratíškovicích,“ řekl trenér Dubňan.