Kyjov přijel do Otrokovic bez omluvených marodů Kůřila, Bůžka, Strmisky, Kučery a Lukáše Možíše. Na předměstí Zlína bylo k vidění vyrovnané a hodně bojovné utkání.

Na první šanci se ale čekalo poměrně dlouho. Nedorozumění kyjovských zadáků potrestal jeden z domácích hráčů. Hosté po inkasované brance přidali na aktivitě, vyrovnali hru a usadili se na polovině Viktorie. Standardní situace Víška a Maniatose však k ničemu nevedly.

Domácí podruhé udeřili v závěru první půle. Na inkasované brance měli velký podíl mladí hráči Otrokovic, kteří si plnili roli asistentů hlavního rozhodčí. Jeden z nich přehlédl evidentní ofsajd a domácí tak pohodlně zvýšili na 2:0.

Kyjov se branky dočkal až na začátku druhé půle. Mazák Randa bezpečně proměnil nařízenou penaltu. Radost hostí však trvala jen minutu. Otrokovice ihned po rozehrání navýšily svůj náskok. Celek ze Slovácka se ale nevzdal a brankou stopera Červinka znovu snížil.

Průměrné utkání nakonec rozhodla další sporná situace. I ve druhém poločase se opakovala situace z konce první části. Asistent rozhodčí opět nezvedl praporek a na gólmana Chromého se řítili dva domácí hráči. Ti si vyměnili míč a druhý z nich v závěru hodně nervozního zápasu stanovil na konečných 4:2.

Následně byl za protesty vykázán kyjovský Maniatis. "V prvním poločase se nám nedařilo kombinovat. Ve druhém poločase jsme soupeře přehrávali, měli jsme je na lopatě. Bohužel jsme nedokázali dát branky a poprév v přípravě jsme prohráli," uvedl na webových stránkách Kyjova záložník Tomáš Beck.

FC Viktoria Otrokovice - FC Kyjov 1919 4:2 (2:0)
Branky: Randa z penalty, Červínek