Šardičtí šli do vedení gólem Crly minutu před poločasem, domácí Pelhřimov vyrovnal pět minut před koncem zásluhou Čiháka. Slovácko B hrálo rovněž 1:1 s Třebíčí. V Kunovicích sice vedlo gólem Rumana, hostující Horácká Slavia ale vyrovnala v 86. minutě díky Kuldanovi.

Své vítěze už znají tři z pěti skupin fotbalových divizí. Jako první si zajistily postup do ČFL už před dvěma týdny Pardubice, jež se staly předčasným vítězem divizní skupiny C, v neděli je následovaly další dva týmy. Prvenství ve skupině B oslavuje Viktorie Jirny, zatímco ve skupině D už nikdo nesebere čelní příčku mužstvu Šardic.

„Spokojenost je velká, ale uvidíme, co s odehraje v týdnu. Musíme vše vyřešit, jelikož je potřeba poslat přihlášku do soutěže i do poháru,“ uvedl vedoucí mužstva Šardic Radek Grdina.

Čekání na gól

Šardice byly v Pelhřimově od úvodního hvizdu lepším týmem, ale své šance dlouho nedokázaly proměnit. Hosty poslal do zaslouženého vedení v 42. minutě Crla. „Zápas jsme měli pod kontrolou, ale branek jsme měli dát daleko víc,“ pravil šardický kouč Ondrůšek.

Šardičtí byli i po změně stran lepším týmem, ovšem domácí tým již neinkasoval. Naopak byl to Čihák, kdo dokázal využít zaváhání hostující obrany a v 86. minutě srovnat na Konečných 1:1.

„Nezvádli jsme závěr. Hrubými chybami, nedisciplinovaností a podceněním situace jsme si nechali dát zbytečnou branku. Ale bod nám stačí k diviznímu vítězství,“ uvedl Ondrůšek.

„V Pelhřimově jsme měli vyhrát, ale nezvládli jsme koncovku,“ doplnil.

Šardice čekají do konce sezony tři zápasy. A i když jistému vítězi teoreticky o nic nejde, žádné vypouštění utkání nepřichází v úvahu. „V úterý potrénujeme a ve středu jedeme vyhrát do Rousínova,“ dodal Ondrůšek.

Pelhřimov – Šardice 1:1 (0:1), 86. Čihák – 42. Crla, 180 diváků
Další zápasy 28. kola: V. Otrokovice-Velké Meziříčí 4:0 (3:0), 20. Čermák, 25. Vančura, 33. Drotár, 87. Hrnčiřík, 100 diváků. Napajedla-Uherský Brod 0:3 (0:1), 41. Bejtkovský, 66. Daněk (penalta), 82. Lukeš, 175 diváků. Rosice-Boskovice 2:0 (1:0), 16. Pacanda, 55. Malata (penalta), 290 diváků. Žďár nad Sázavou-Vyškov 1:0 (0:0), 82. Suský, 130 diváků. Slovácko B-Třebíč 1:1 (0:0), 49. Ruman – 85. Kuldan, 83 diváků. Konice-Blansko 2:1 (0:0), 47. Rajnoha (penalta), 63. Rus – 51. Němec (penalta), 135 diváků.

1. Šardice 25 16 7 2 51:14 55 (+16)
2. Slovácko B 26 14 6 6 51:25 48 (+9)
3. Žďár n. S. 26 14 4 8 42:30 46 (+7)
4. Vel. Meziříčí 26 11 6 9 30:42 39 (0)
5. Konice 27 11 5 11 35:39 38 (-1)
6. Třebíč 26 9 8 9 36:34 35 (-4)
7. Rosice 26 9 8 9 35:39 35 (-4)
8. Uh. Brod 26 9 7 10 37:34 34 (-5)