Šardičtí dlouho váhali, zda přihlásí okresní přebor či třetí třídu. Rozhodující slovo měli nakonec hráči, kteří vyhráli nejnižší fotbalovou soutěž. „Majitel klubu chtěl, aby mužstvo hrálo okresní přebor s tím, že by se tým doplnil, aby nehrál v soutěži podřadnou roli. Nakonec nechal rozhodnutí na hráčích. Ti chtěli hrát třetí třídu,“ potvrdil informaci sekretář šardického klubu Radek Grdina.

Ten v současné době shání společně s kolegy nového kouče. „Trenér Hučko nechce pokračovat. Momentálně hledáme člověka, který by mužstvo vedl,“ říká Grdina.

Kádr týmu, která ovládl čtvrtou třídu, by měl zůstat pohromadě. Žádné posily se nedají očekávat. „Nechceme hrát ve třetí třídě podřadnou roli, proto apelujeme na hráče, aby trénovali aspoň dvakrát týdně. Ve čtvrté třídě se totiž scházeli pouze v pátek,“ uvedl Grdina.

Největší otazník visí nad návštěvami domácích zápasů. Hlavně kvůli nízké návštěvnosti nepřihlásil šéf klubu Holešinský svůj klub do třetí ligy. „Návštěvnost se v žádném případě nezvedne. Spíš klesne o polovinu. Šardický fanoušek byl zvyklý na kvalitní fotbal. Rozdíl mezi třetí ligou a třetí třídou je obrovský. To se musí projevit,“ je přesvědčen Grdina.

Šardice zatím neuvolnily žádného svého hráče z vítězné divizní party. „ Sukup je na zkoušce ve Znojmě a vypadá to, že tam zůstane. S ostatními hráči kluby koketují, ale vše je zatím ve fázi oťukávání. Až budou konkrétní nabídky, tak budeme jednat,“ řekl Grdina, který nebude do chodu jednotlivých šardických mužstev zasahovat. Šardice kromě přípravky a družstva žáků nově přihlásily i tým dorostu.

Nejvyšší soutěž tak bude na Hodonínsku hrát po pádu Šardic a Mutěnic RSM Hodonín, který přijal nabídku mimořádného postupu a v příštím ročníku bude hrát divizi. „Je to bomba,“ říká Grdina. „Pro region je to jedině dobře. Aspoň budeme mít kam chodit na fotbal. Po všech možných špatných zprávách, je to jedna z mála dobrých. Hodonínsko aspoň bude mít kvalitní soutěž,“ dodává.

FK Šardice

Muži – III. třída

Dorost – III. třída

Žáci – okresní soutěž

Přípravka – okresní přebor