Na mazáka Tomáše Polácha a další hodonínské borce kromě hlavního kouče Františka Komňackého dohlížejí také trenér brankářů Oldřich Matůšek, jeho bratr Igor Matůšek, jenž u mužstva dočasně nahradil pracovně vytíženého asistenta Vladimíra Malára. Důležitou součástí týmu jsou také vedoucí mužstva Stanislav Urbánek a masér Zdeněk Lorenc. „Žádná ponorková nemoc nám nehrozí. Všechno zatím jede podle plánu. Ubytování je dobré, počasí nám vychází, nemáme si na co stěžovat. Hráči dostávají pořádně zabrat, my jim zajišťujeme potřebný servis," usmívá se vedoucí hodonínského celku Stanislav Urbánek.

Denní řád fotbalistů Hodonína na zimním soustředění
- 7.30 – 8.00, snídaně
- 9.30, odjezd na stadion do Vyškova
- 10.00 – 11.30, 1. trénink (umělá trávě Vyškov)
- 12.30, oběd
- 15.00 – 16.30, 2. trénink (příroda, okolí hotelu)
- 17.00 – 18.00, rehabilitace a regenerace (wellness, sauna, výřivka, bazény)
- 18.30, večeře
- 19.00, volno

Méně nadšení už sdílejí samotní hráči, kteří nemají čas vychutnávat krásy okolní přírody či pohodlí hotelu. Šestidenního kondičního soustředění se neúčastní pouze Josef Hesek, který si společně s přítelkyní Žanetou Kempnou užívá dovolenou v ruském Omsku, kde je na návštěvě u známého hokejového obránce české reprezentace. Doma zůstali i dorostenci Noga, Šimánek a Varmuža. „Jsou zranění nebo nemocní," vysvětluje Urbánek.

Zbytek divizního kádru dostává pořádně do těla. Dopoledne se Jihomoravané na umělé trávě ve Vyškově věnují herním činnostem, odpoledne pak polykají kilometry při výbězích a sprintech na vytyčeném okruhu v okolí hotelu. „Kluci toho mají opravdu dost," říká vedoucí FK Hodonín.

Neoblíbený dril ve středu zpestřil přípravný duel s třetiligovým Vyškovem, ve čtvrtek zase čeká hráče spinning. Týdenní martyrium zakončí utkání s Bučovicemi, které se uskuteční na umělé trávě v brněnské Líšni, kam to hodonínští fotbalisté mají z Nemojan kolem třiceti kilometrů.

Vyhlášený hotel Nemojanský mlýn se totiž nachází v obci Nemojany pod hrází malebného rybníka Chobot, na úpatí Drahanské vrchoviny asi šest kilometrů od Vyškova. „Objekt vlastní jeden z našich sponzorů, takže je o nás tady velmi dobře postaráno," pochvaluje si Urbánek. Na Vyškovsko v únoru zavítají i hodonínští dorostenci.