Druhému týmu jihomoravské první A třídy opět nevyšel vstup do utkání. Veselané už v 5. minutě po žákovské chybě inkasovali lacinou branku a brzy prohrávali.

Domácí mohli ještě do přestávky výsledek otočit, ale kanonýr Pollák se tentokrát střelecky soužil a žádnou ze svých vyložených příležitostí neproměnil. Fotbalisté Veselí v sobotním zápase zužitkovali až svoji čtvrtou tutovku, když se trefil Dominik Hodonský.

Slovácký celek ani ve druhém poločase herně nijak nezářil, přesto strhl vítězství na svoji stranu. Obrat završil Miroslav Kominek, triumf domácího týmu v závěru pečetil středopolař Aleš Radmil. „Samozřejmě každý výhra vždycky potěší, Holíč i Lanžhot však měli větší kvalitu a prověřili nás víc než Slušovice, které však také nemají špatný mančaft. Zdá se mi však, že s kvalitnějšími soupeři jde naše hra nahoru. Tentokrát jsme udělali až moc chyb,“ prohlásil Hrotek, který znovu neměl k dispozici všechny hráče. „Co se bavím i s ostatními trenéry, na amatérské úrovni je asi v tomto období neřešitelné, abychom byli kompletní. Před každým zápasem se nám někdo zraní nebo omluví. My ale oproti některým jiným týmům máme výhodu v tom, že si z dorostu podle potřeb vždy můžeme někoho vytáhnout,“ připomíná Hrotek.

Hroznová Lhota zkouší útočníka Červenku

Trenér Hroznové Lhoty Jaroslav Bíla měl v sobotu k dispozici pouze jedenáct hráčů. Na umělou trávu do Uherského Brodu, kde Trauben změřil síly s Nivnicí, odjel bez několika opor i náhradníků. „Na početné absence se ale nechci vymlouvat. Prostě jsme nastoupili se čtyřmi dorostenci. Přístup některých hráčů mě ale mrzí. Někteří kluci jsou na horách, další zase odjeli s béčkem na soustředění,“ posteskl si známý kouč, který naopak poprvé vyzkoušel útočníka Lukáše Červenku. Forvard Lipova je v Hroznové Lhotě na zkoušce, střelecky se ale neprosadil.

Celek z Veselska odehrál proti jedenáctému týmu zlínské první A třídy slušné utkání. „Úvodních pětadvacet minut bylo z naší strany dobrých. Vypracovali jsme si několik vyložených šancí, ale koncovka byla špatná. Soupeř naopak v první půli potrestal každou naši chybu,“ uvedl Bíla.

Hroznová Lhota inkasovala všechny góly v rozmezí čtyř minut. Skóre otevřel po rychlé akci Velecký. Druhý gól vzápětí přidal střelou ke vzdálenější tyči David, který na podzim hrál za Slovácko C. Na poločasových 3:0 upravil po průnikové přihrávce Kostelníka nepokrytý Májek. Hroznovka po přestávce přidala, tlačila se do zakončení, ale brankář Mendl své spoluhráče několikrát podržel. Nivnice po přestávce mohla své vedení ještě navýšit, ale Velecký pokutový kop neproměnil. Celek z Veselska se probral až v závěrečných dvaceti minutách. Kombinaci Hroznové Lhoty v pokutovém území soupeře zakončil po přihrávce Gazárka neobsazený Falešník. Kontaktní branku zaznamenal mazák Bíla, který se trefil parádně z dálky. Výsledek 3:2 se už ale ani přes několik vyložených šancí nezměnil.

Ratíškovice inkasovaly devět branek

Další výprask o víkendu schytali Ratíškovice, které na umělé trávě ve Skalici podlehly Holíči 1:9. Baníku k lepšímu výsledku nepomohla ani vedoucí branka Pavla Konečného. „Bohužel se nám ještě v prvním poločase zranili tři hráči. Po změnách v sestavě šel náš výkon rapidně dolů. Soupeř toho využil a za deset minut otočil výsledek z 0:1 na 3:1. Ve druhé půli už nebylo co řešit,“ informoval nový ratíškovický předseda klubu Petr Koplík.

Účastník první A třídy má o víkendu volno, neboť od čtvrtka do neděla absolvuje v Baldovci kondiční soustředění.

V dalších přípravných zápasech Vnorovy jasně přehrály Radějov 5:1 a Dambořice deklasovaly Prušánky 8:1.

Přípravný fotbal 

FC Veselí nad Moravou – Slušovice 3:1 (1:1)

branky FC Veselí: Dominik Hodonský, Miroslav Komínek, Aleš Radmil

Další výsledky: Holíč – Ratíškovice 9:1 (3:1) branka Ratíškovic: Pavel Konečný. Nivnice - Hroznová Lhota 3:2 (3:0), 23.Velecký, 26.David, 27.Májek - 72.Falešník, 77.Bíla. Radějov – Vnorovy 1:5, Jakub Kořínek – Luděk Bittner 2, Marek Janoušek, Josef Bittner, Dominik Zachar. Dambořice – Prušánky 8:1 (3:1), branky Dambořic: Jakub Luskač 3, Petr Hovězák 2, Václav Matula 2, David Švaňhal